SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hamzaoğlu farkı

13 Aralık 2014

GALATASARAY, Prandelli'nin tek forvet prangasından Hamza Hamzaoğlu ile kurtulmayı başardı. Sarı-kırmızılı aileyi, futbolcu yapısını ve karakterini çok iyi bilen Hamza hoca takımını doğru sistemle sahaya çıkarıyor. Bu takımın böyle maçlarda çift forvet oynaması kadar doğal bir şey yok. Bunu pek çok kez dile getirmiştik ama İtalyan hocaya bunu anlatamamıştık. Avrupa süreci de sonlanan sarı-kırmızılıların bütün konsantrasyonu lige verecek olması ayrı bir avantaj olarak görünüyor. Futbolcular da hocalarının talimatlarını doğru anlayıp bunu uygulayınca ortaya çok başarılı bir mücadele ve sonuç çıktı.

İLK dakikalarda başlayan sistemli ve organize oyun Konyaspor'u biraz da sertliğe itti. Ardından da zaten sarı kartlar ve goller bir bir geldi. Aykut Kocaman, elindeki kadronun yeteterliliğine bakarak sahaya çıkmalı. Eğer sen böyle bir rakip karşısında bu kadar açık futbol oynarsan kalende 5 golü görürsün.

Doğru tercihler

MAÇTA en çok dikkatimi çeken bir şey de, Galatasaray'da şans bulabileceğini hisseden oyuncuların daha güvenli oynamaya başlamasıydı. Hamzaoğlu'nun Emre Çolak tercihi ve Yasin'in üzerinde durması da bunun en güzel örneği. Emre'nin attığı jeneriklik gol de bu özgüvenin eseri. Takım içinde bir rekabet ortamı yaratıldığı anda başarı kendiliğinden gelecektir. O açıdan Hamza hocanın bu tercihlerini çok doğru ve yerinde buluyorum.

ŞU ana kadar ligde kaybedilmiş bir şey yok. Devre arası da takımı daha iyi anlaması için Hamza hocanın imdadına yetişecek. Eğer takımdaşlık ruhu ve iyi bir ekip anlayışı yaratılırsa çok büyük başarılar elde edilebilir. Zaten bu takımın oyuncuları bunu başarabilecek yetenekteler. Karşılaşmanın hakemi Süleyman Abay'a fazla iş düşmedi. Bir pozisyonda Emre Çolak'ın yardımcı hakeme parmakla itiraz etmesine sarı kart göstermeliydi. MHK Başkanı Zekeriya Alp'in bununla ilgili verdiği talimatları yok saymış oldu. Bakalım sayın Alp, salı günkü açıklamasında bununla ilgili ne diyecek?

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek