SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

General Dirk Kuyt

Skor 1-1’e geldiğinde Kuyt, Sow’a harika bir asist yaparak adeta “Al da at” dedi. Yetmedi 3. golü de kendisi ağlara gönderdi. 4. yıldız için şampiyonluk mücadelesi veren Fenerbahçe, kritik virajı böylece kayıpsız döndü.

Güncellenme: 10:02, 13/12/2014
General Dirk Kuyt

İki takımın da açık futbol tercih ettiği karşılaşmada Kanarya, Bekir'in golüyle 1-0 öne geçti. Daha sonra Caner'in hatalı pasında araya giren Aatif, skoru 1-1'e  getirdi. Kafalarda, “Acaba?” sorusu oluşurken devreye Dirk Kuyt girdi. Emenike'nin uzun pasını çizgi üzerinde Sow'a çevirmeyi başaran Hollandalı, hanesine 1 asist yazdırdı. Ancak yapacakları bununla sınırlı değildi. O da görevine devam etti.

DOĞRU ZAMAN, DOĞRU YER!

Caner’in kullandığı serbest atışta tam bir fırsatçılık ve bitiricilik örneği gösterdi. Tam zamanında doğru yerdeydi. Ustaca bir dokunuşla skorun 3-1'e gelmesini sağladı ve adeta maçı tek başına kopardı. Bu sezon da takımın vazgeçilmezleri arasında bulunan Hollandalı, formasının hakkını verdi. Onun oyun zekası sayesinde Fenerbahçe, zafer elde etti. Sow, 4. golde de Kuyt'ın şutunu tamamladı.

“KİMİN ATTIĞI ÖNEMLİ DEĞİL”

Mücadele sonrasında konuşan Dirk Kuyt, şunları söyledi: Kimin gol attığı veya asist yaptığının bir önemi yok. Takım halinde kazanır ve kaybedersiniz. Elbette skora  etki etmekten dolayı mutluyum. Ancak kaybetseydik bunların önemi kalmayacaktı. O yüzden takım arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Bugün baskılı bir futbol oynadık.  kesinlikle galibiyeti hak eden taraf bizdik ve kazanmasını bildik.

 

Yayınlanma Tarihi:10:01,