SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’dan ilginç strateji

Cimbom’un maddi zorluk nedeniyle futbolcularına ödeme yapamaması oyuncuları sıkıntıya sokuyor. Ancak kulüp bir benzin şirketinin reklam filminde yıldız isimlerini oynatınca futbolculara bedava benzin alma imkanı tanıdı.

Güncellenme: 11:32, 13/12/2014
Galatasaray’dan ilginç strateji

Chedjou, Bruma ve Alex Telles'in rol aldığı ve üç büyük takımın diğer oyuncularının da oynadığı reklam filmi halen televizyonlarda gösteriliyor. Para yerine sınırsız benzin teklif eden yönetim bir yandan da futbolcularına alacakları olmadığına dair kağıtlar imzalatıyor. Galatasaray Kulübü, futbolcularına ödeme yapmak için ileri tarihli senetler verdi. Tıpkı Mehmet Cansun'un başkanlığı dönemindeki gibi uzun zaman ödeme yapamayacak olan yönetim şimdi ek kaynaklar arıyor.

gs2

Olağanüstü Mali Genel kurul'da baklayı ağzından çıkaran başkan Duygun Yarsuvat, özellikle yıldız oyuncularının alacakları  paraya sponsor arıyor. Üyelere, “Gelin bir futbolcu seçin ve kişisel sponsor olun” diyen Başkan, futbol takımında huzursuzluk yaşanmaması için maddi kaynak aramaya devam ediyor. Önümüzdeki dönemde konuyla alakalı başka projelerini de devreye sokması bekleniyor. Onlardan biri de bedava bilet uygulamasının artık tamamen kaldırılması oldu.

Yedek kulübelerinin arkasında yer alan ve misafir tribünü olarak anılan, genelde futbolcuların aileleri ve misafirleri için ayrılan tribünden 100 kontenjan alan oyuncular, artık bu hizmet için 600 lira ödemek zorunda. Eskiden ücret ödemiyorlardı. Ancak yönetim kurulu kararıyla işlem rafa kalktı. Yöneticiler bile yakınlarını maça davet edecekse bunun bedeli olarak 600 lira ödemek zorunda…

 

Yayınlanma Tarihi:09:25,