SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Erkan Zengin’de geri sayım

Teknik patron Ersun Yanal’ın ısrarla istediği sol kanat oyuncusunun transferi için Eskişehirspor’la temasa geçen bordo-mavili kulüp 2.5 milyon Euro karşılığında söz kesti.

Güncellenme: 10:30, 13/12/2014
Erkan Zengin’de geri sayım

Safa Can KONUKSEVER / AMK

Sezon başında 22 transfer yaparak rekora imza atan Trabzonspor, devre arası için de kolları şimdiden sıvadı. Teknik direktör Ersun Yanal'ın çok istediği eski öğrencisi Erkan Zengin için Eskişehirspor'la görüşmelere başlayan bordo-mavili ekip, 2.5 milyon Euro civarında bir bonservis bedeline Kırmızı Şimşekler'le söz kesti. 900 bin Euro alacağı sebebiyle TFF'ye başvuran 29 yaşındaki futbolcunun 31 Aralık'ta serbest kalmaması için Eskişehir Yönetimi futbolcuya 450 bin Euro ödeme yaptı. Geri kalan miktar da ay sonuna kadar Erkan'ın hesabına yatırılacak ve yıldız oyuncunun serbest kalması engellenecek.

GÖNLÜ TRABZON’DA

Eskişehirspor’da Erkan Zengin'le beraber çalışan Ersun Yanal, yıldız futbolcuyu geçen yıl Fenerbahçe'ye de aldırmak istemiş, ancak başarılı olamamıştı. Yanal faktörü sebebiyle Trabzonspor'un teklifine sıcak bakan yıldız oyuncu, kulüpler anlaşırsa imzayı düşünmeden atacak.

 

Yayınlanma Tarihi:09:44,