SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Başkan seçilmişim, istifa ediyorum”

Kayserispor'un eski başkanı Recep Mamur, sarı kırmızılı kulübün bu sabah yapılan kongresine katılmamasına rağmen, gıyabında başkan seçildi. Mamur öğleden sonra kulübün resmi sitesinden açıklama yapıp, pazartesi istifa edeceğini duyurdu.

Güncellenme: 15:16, 13/12/2014
“Başkan seçilmişim, istifa ediyorum”

PTT 1. Lig’de mücadele eden Kayserispor’da bugün tarihin en ilginç kongrelerinden biri yapıldı. Sadece 50 üyenin katılımıyla yapılan olağanüstü genel kurul toplantısında, o an salonda bile olmayan eski başkan Recep Mamur, başkanlığa aday gösterildi. Ardından yapılan oylama sonucunda Mamur, gıyabında başkan seçildi.aaKayserispor’un olağanüstü kongresine sadece 50 üye katılınca koca salon boş kaldı.

Gariplikler bununla da bitmedi. Katılmadığı kongrede Kayserispor Başkanı seçildiğini öğrenen Recep Mamur, öğleden sonra sarı kırmızılı kulübün internet sitesinden yazılı bir açıklama yaparak, istifa ettiğini açıkladı. Mamur, açıklamasında şunları söyledi:

“13.12.2014 tarihinde yapılan Kayserispor Olağanüstü Genel Kurul Kongresi’nde, gıyabımda yönetim kurulu üyeliğine seçilmişim… Ben, tekrar başkan olmayacağımı belirtmeme rağmen; şahsımdan habersiz yapılan bu duruma karşı, Pazartesi günü noterden istifamı yollayacağım. Kamuoyuna arz ederim.”

 

Yayınlanma Tarihi:15:14,