SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yeni stada yeni yıldız

Napoli’nin Türk asıllı orta saha oyuncusunu renklerine bağlamak isteyen siyah-beyazlılar, tecrübeli futbolcuya senelik 2.2 milyon Euro ve maç başı ücret teklif etti. Gökhan bu öneriye sıcak baktı.

Güncellenme: 11:12, 12/12/2014
Yeni stada yeni yıldız

Önümüzdeki sezona yeni stadı Vodafone Arena'da coşkulu bir giriş yapmayı isteyen Beşiktaş'ta, başkan Fikret Orman, “Yeni stada yeni yıldız” getireceğiz açıklamasını yapmıştı. Siyah-beyazlılar şimdiden düğmeye bastı. Napoli'nin 30 yaşındaki orta saha oyuncusu Gökhan İnler radara girdi. İtalyan ekibinden 3.2 milyon Euro kazanan futbolcunun maaşının yüzde 40'ı vergiye gidiyor. Yani net olarak 1 milyon 920 bin Euro alıyor.

Bedelsiz ayrılabilir

Kartal, Gökhan'a 2.2 milyon Euro net maaş ve maç başı ücret teklif etti. Tecrübeli ön libero da bu teklife sıcak baktı. Kulübüyle olan mukavelesi 2016'da biteceği için İtalyan ekibiyle bonservis pazarlığı da yapılacak. Napoli ondan para kazanmak istiyorsa önümüzdeki sezon bitmeden elden çıkarmak zorunda. Aksi halde futbolcu bedelsiz ayrılma hakkına sahip olacak. Bu durum, siyah-beyazlı ekip adına önemli bir avantaj…

Her yönden avantajlı

Atiba'nın bu sezon mukavelesi biteceği için Beşiktaş bu bölgedeki boşluğu çok iyi bir futbolcuyla kapatmak zorunda. Önümüzdeki yılın yabancı kontenjanıyla ilgili henüz net bir bilgi yok. Ancak Gökhan İnler, resmi imzayı atması halinde yerli oyuncu statüsünde oynayacak. Yani her bakımdan avantajlı bir transfer olacak. Ocak ayında bu transferde önemli adımlar atılması, sezon sonunda da işin resmiyete dökülmesi bekleniyor.

Yayınlanma Tarihi:09:15,