SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sözleşme konusu çıkmaza girdi

Sneijder’in temsilcisi, “Şu kontratı uzatalım” dedi. Abdurrahim Albayrak ise, “Zaten sözleşme 2016’ya kadar sürüyor. Size başka takımdan teklif varsa bize getirin bakalım” karşılığını verdi

Güncellenme: 08:54, 12/12/2014
Sözleşme konusu çıkmaza girdi

AMKSPOR / Bahadır ÇOKİŞLER

Galatasaray Yönetimi ile Sneijder arasındaki soğuk savaş sürüyor. Eski başkan Ünal Aysal, Sneijder'le 2019'da sona erecek yeni bir sözleşme konusunda anlaşma sağlamış, ancak araya giren kongre ve yönetimin değişmesi sonrası imzalar atılamamıştı. Hollandalı yıldız, bu konudaki sıkıntısını sık sık dile getirirken, menajeri Guido Albers, Arsenal ile oynanan Şampiyonlar Ligi maçının ardından Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak'la bir görüşme gerçekleştirdi.

Talipleri oldukça fazla

Albers, Sneijder'in Galatasaray'da çok mutlu olduğunu ve futbolu sarı-kırmızılı forma altında bırakmak istediğini belirterek sözleşmenin uzatılmasını istedi. Albayrak ise, “Zaten Sneiijder'in 2016'ya kadar sözleşmesi bulunuyor. Şu anda bu konuyu gündeme getirmenin anlamı yok. Zamanı geldiğinde oturur konuşuruz” yanıtını verdi. Albers'in oyuncusuyla birçok Avrupa takımının ilgilendiğini söyleyip ayrılyabileceği restini çekmesi üzerine ipler yine gerildi.

32 yaşına girecek

Abdürrahim Albayrak, “Madem öyle teklifleri bize iletin, değerlendirelim” diyerek aynı şekilde restle yanıt verdi. Böylece Sneijder'in yeni sözleşme umudu da bitti. Hollandalı futbolcunun mevcut sözleşmesi 2016'da tamamlanacak. Bu tarihte yaşı 32'ye gelecek. O yaştaki bir futbolcuya hiç kimse büyük paralar ödemez.