SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Konya’dan iddialı G.Saray açıklaması

Torku Konyaspor Kulübü Başkanı Ahmet Şan, cumartesi günü karşılaşacakları Galatasaray maçıyla ilgili, "Hamza hoca her zaman kendisini evinde gibi hissedecek ancak Galatasaray'ı yenerek uğurlayacağız" dedi.

Güncellenme: 13:46, 12/12/2014
Konya’dan iddialı G.Saray açıklaması

Şan, Bera Otel’de düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, takım olarak iyi gittiklerini söyledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Torku Arena Stadyumu’nun çok güzel bir ambiansı olduğunu, cumartesi günü sahalarında Galatasaray’ı konuk edeceklerini vurgulayan Şan, şöyle devam etti:

“Rakibimizle çok güzel bir ambiansta karşılaşacağımızı düşünüyorum. Takımımız bu hafta güzel bir hazırlık geçirdi. İnşallah maçtan galip gelerek, Torku Konyaspor’u sezon başında hedeflediğimiz yerlere getiririz. Taraftarımızın maça yoğun talebi var. Passolig kartı satışımızda 50 bin sınırına ulaştık. Sezon başında da hedefimiz bu rakamlara ulaşmaktı. Bunu başardık. Bilet satışları iyi gidiyor. Kombinelerle stadyumun dolacağını düşünüyoruz.”

“Hamza hoca kendini evinde gibi hissedecek”

Bir gazetecinin “Hamza Hamzaoğlu daha önce Konyaspor’da top oynadı, hocalık yaptı bununla ilgili ne düşünüyorsunuz?” sorusu üzerine Şan, “Hamza hoca bizim hem oyuncumuz hem de hocamızdı. Kendisiyle diyaloğumuz devam ediyor. Akhisar Belediyespor’un başındayken de kendisini misafir etmiştik. O maç bizim çıkış maçımızdı, güzel bir skor almıştık. Bunu bu maçta da yapmak istiyoruz. Hamza hoca her zaman kendisini evinde gibi hissedecek ancak Galatasaray’ı yenerek uğurlayacağız” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş-Galatasaray maçı

Şan, Beşiktaş-Trabzonspor maçının ardından Beşiktaş-Galatasaray maçının da Konya’da oynanmasının gündeme geldiğine dikkati çekerek, şöyle konuştu:

“Beşiktaş Kulübünün malum, stadyum inşaatı var. Trabzonspor ve Galatasaray maçı için bize talepte bulundular. Siyah-beyazlı kulüp ile 2 maç için anlaştık. Ancak şartların el vermesi gerekiyor. Hem rakip takımın onaylaması hem de bizim son durumu değerlendirmemiz lazım. O şartlar oluşursa Beşiktaş-Galatasaray maçı burada oynanır. Zannedersem Beşiktaş Kulübü, o maçı Olimpiyat Stadyumu’nda oynamak istediklerini söyledi.”

Aykut Kocaman transfer talebinde bulunmadı

Kulüp Futbol Şube Sorumlusu Selçuk Aksoy da sezon başında başarı çıtasını yükseltmek istediklerini ancak bazı aksaklıkların olduğunu dile getirdi.

Futbol kalitesi ve sıralama olarak daha iyi bir yerde olmayı beklediklerini, şuanki durumdan da şikayetçi olmadıklarını anlatan Aksoy, transfer konusunu da değindi.

Aksoy, Aykut Kocaman’ın takımdan son derece memnun olduğunu aktararak, “Transfer konusu gündeme geliyor. Herkes ‘mutlaka transfer yapılacak’ diyor. Ancak ‘mutlaka’yı kaldıralım. Belki transfer yapmayacağız. Zaten Aykut hocamız transfer talebinde bulunmadı. Önümüzde 4 maç var. O müsabakaların getirisine göre bakacağız. Şuanda ‘transfer yapalım’ diyeceğimiz eksik bir bölgemiz yok” diye konuştu.