SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kesintisiz enerji

12 Aralık 2014

Spor Toto Süper Lig'de lider olan Beşiktaş, dün gece Tottenham'ı 1-0 yenerek Avrupa'da liderlik koltuğunun gerçek sahibi olduğunu gösterdi. İlk düdük çalar çalmaz Tottenham, maça ağırlığını koyacaktı ki Beşiktaş'ın imdadına Olimpiyat kabusu yetişti.

DAKİKALAR 8'i gösterdiğinde Beşiktaş taç atışı kullanmak üzereyken Olimpiyat Stadı'nın elektrikleri kesildi. 14 dakikalık bir kesintiden sonra ışıklar tekrar açıldı ve maç kaldığı yerden devam etti. Ancak İngilizler'in baskısı da kaldığı yerden devam etti. Siyah-beyazlıların duran top zaafını iyi kullanan Tottenham, ilk 25 dakika boyunca Kaboul ve Soldado ile 3 pozisyon buldu ancak kaleyi bulamadı. 28'de Olcay'la kontraatak yakalayan ancak başarılı olamayan Beşiktaş, 31'de Soldado'nun Paulinho'ya gönderdiği topa son anda dokunan Ersan sayesinde ilk yarı golsüz tamamlandı.

İLK devrenin en iyi ismi Ersan, ikinci devre başlamadan sakatlar kervanına katılıp yerini Atınç'a bıraktı. Bu hamle sonrası daha da cesaretlenen konuk ekip, 53'de Rose ile etkili geldi ama Tolga topun ağlara gitmesine izin vermedi.

DAKİKALAR 58'i gösterdiğinde ise Beşiktaş şahlandı. Önde baskı nedeniyle topu kazanan siyah-beyazlılarda Cenk'in vuruşu üst direkten oyun sahasına döndü. Pozisyonun devamında siyah-beyazlılar rakip sahada etkili oldu. 59. dakikada Gökhan Töre'nin ceza sahasına gönderdiği topu, Olcay hiç bekletmeden Cenk'e verdi. Cenk de yapması gerekeni yaparak topu ağlara gönderdi: 1-0

GOLDEN sonra ise Kerim Frei şov başladı. Rakibin kurduğu baskıdan yararlanan siyah-beyazlılar, Frei'yi ilerde topla buluşturdu ancak genç oyuncu 2 net pozisyondan da yararlanamayınca farkı açma şansını kullanamadı. Akıllarda ise son vuruşlar öncesi yaptığı hareketler kaldı.

SON dakikalarda Tottenham'ın yapmaya çalıştığı baskıya ise genç Atınç ve Beşiktaş taraftarı izin vermeyince ve elektrikler de uzatma dakikalarında bir kez daha gidince siyah-beyazlılar grubu lider tamamladı.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek