SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tarık ERYİĞİT / DIŞ HABERLER

İspanya La Liga ekiplerinden Atletico Madrid ile geçtiğimiz sezon Barcelona ve Real Madrid’i geride bırakarak şampiyonluk yaşayan Arda Turan, yeni sezona da fırtına gibi girdi.

İspanya Futbol Federasyonu tarafından Kasım ayının en iyi 11’ine seçilen Arda, yine Kasım ayında Atletico Madrid’in en iyi futbolcusu ödülüne layık görüldü.

Aldığı ‘Ayın oyuncusu’ ödülünü sosyal paylaşım sitesinden paylaşan Arda, “Kasım ayının oyuncusu seçildiğim için taraftarlara çok teşekkür ederim Takımım için daha fazla çalışacağım” diyerek seslendi.

“ÖNEMLİ OLAN SEZON SONU”

Ödülünü aldıktan sonra Atletico Madrid kulübünün kameraları karşısında da konuşan milli futbolcu, “Kendimi çok iyi hissediyorum. Açıkçası formda olduğumu düşünüyorum. İyi bir sene geçiyor ama bizim için önemli olan sezon sonları olmalı. Bu seneyi çok iyi bitiriyoruz ve inşallah kalan 3 maçı da kazanıp öyle tatile gireceğiz” diye konuştu.

Pazar günü sahalarında Villarreal’e karşı oynayacakları maçıyla ilgili de Atleticolu futbolcu, “Bizim için her maç bir final, biz hep böyle düşünmeliyiz. Her maça, hayatımızdaki en önemli maç gibi çıkıyoruz. Villarreal maçı da öyle olacak. İyi konsantre olacağız. Elimizden gelenin en iyisini yapıp, taraftarımıza mutlu bir gün yaşatmaya çalışacağız ama çok zor olacak. İşimiz çok zor” değerlendirmesini yaptı.

Vicente Calderon Stadı’nın “Atletico’nun evi” olduğunu ve büyük takım olduklarını göstermek için sahalarında hep güçlü olmaları gerektiğini vurgulayan Arda Turan, “Taraftarımızla ve duruşumuzla sahamızdaki gücümüzü yansıtmayı dünyada en iyi yapan takımız. Hem taraftar hem takım hem de kulüp olarak kendi sahamızda dünyanın en etkili kulübüyüz” ifadelerini kullandı.

Adsız(89)

Yayınlanma Tarihi:11:57,