SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de operasyon başlıyor

Fenerbahçe Yönetimi, 3 yıldır forma giyen Kuyt’a ‘seni düşünmüyoruz’ dedi. Yeni dönemde farklı görev teklif edilen Hollandalı, ülkesine dönme kararı aldı

Güncellenme: 12:25, 12/12/2014
Fenerbahçe’de operasyon başlıyor

AMKSPOR / İrfan YİRMİBEŞ

Fenerbahçe’de gençleştirme operasyonu başlıyor. İki sezondur kiralık gönderilen Miroslav Stoch geri dönüyor, yaşı ilerleyen Dirk Kuyt ise gönderiliyor. Yunanistan'ın PAOK takımında istikrarlı bir grafik çizen Stoch, Birleşik Arap Emirlikleri'nde de başarılı bir performans gösteriyor. Forma giydiği 5 resmi maçta 6 gol atan Stoch'un 2018'e kadar sözleşmesi var.

SENİ DÜŞÜNMÜYORUZ

Sarı-lacivertli yönetim, sezon sonunda sözleşmesi sona erecek olan 35 yaşındaki Dirk Kuyt ile anlaşma yenilemeyecek. Yönetim, geleceği ile ilgili planları öğrenmek isteyen Hollandalı'ya “Takımda 2015 yılından itibaren gençleşme harekatı başlayacak. Bu nedenle sözleşme uzatmayı düşünmüyoruz” bilgisini verdi. Yıldız futbolcu bu karar üzerine hayal kırıklığına uğradı.

FEYENOORD’A DÖNECEK

Ancak kişiliği ve profesyonelliği ile çok sevilen futbolcuya, Fenerbahçe'de farklı görevler verilebileceği ifade edildi. Hollandalı yıldız bu gelişmenin üzerine 35 yaşında olmasına rağmen kendisine çok iyi baktığını ve 2 yıl daha futbol oynamayı planladığı söyledi. Dirk Kuyt'ın futbol hayatını ülkesine dönerek eski kulübü Feyenoord'da sürdürme kararı aldığı kaydedildi.

 

Yayınlanma Tarihi:09:13,