SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşik-TAŞ gibi

12 Aralık 2014

Beşiktaş grup liderliği için çıkmış olduğu bu karşılaşmada eksiklerine rağmen mükemmel bir sonuç elde etti. Demba Ba ve Mustafa Pektemek'in yokluğunda hiçbir aksaklığa mahal vermeyen siyah-beyazlı futbolcular üstün performanslarıyla maçı hak ederek kazandılar.

Beşiktaş belki diğer takımlar kadar para harcamadı, belki diğerleri gibi pahalı futbolculara sahip değil ama diğerlerinden ayıran en önemli özelliği Türk futbolunun dip yapmış olduğu bugünlerde helal olsun dedirten tek takım olması. Tabii ki Beşiktaş'ın bunu yakalamış olması bir tesadüf değil. Yöneticilerin çok konuşmaması, antrenörün takım ve taraftarla yakalamış olduğu ekip ruhu bu başarının anahtarı. Teknik ve taktik olarak da takıma yansıtmış olduğu başarı da kadayıfın üstüne koyulan kaymak gibi. Beşiktaş belki şampiyon olamayabilir ama şimdiden gönüllerin şampiyonu olmayı hak ediyor. Cenk hiç sırıtmadı

Maçın teknik analizine gelince; ilk yarıda çok kontrollü oynayan Beşiktaş, ikinci yarıda Tottenham'ın hatalarından yararlanarak hızlı hücuma çıkınca çok önemli fırsatlar yakaladı. Ve sonrasında rakibini bunaltan Beşiktaş, Olcay ile Cenk'in akıl dolu katkılarıyla golü buldu. Demba Ba'nın yokluğunda Cenk hiç sırıtmadı. Olcay, Gökhan ve Kerim çok etkili oynadılar.

Karşılaşmada en olumsuz görüntü elektriklerin 2 kez kesilmesiydi. Adı Olimpiyat Stadı olan bir sahada bunun yaşanmış olması büyük talihsizlik. Milyonlarca dolar verilerek yapılan bir statta bunlar nasıl yaşanır anlamak mümkün değil. Bu sorunların ve sorumluların irdelenmesi gerekir. Bu kadar para ve emek harcanan stadın elektrik ve yol sorunu olması ise ayrı bir komedi. Öyle bir yere stat yaptılar ki, elektrik bile gitmek istemiyor. Maçın hakemine pek fazla iş düşmedi. Dört dörtlük bir maç yönetti.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek