SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

amkspor.com / ÖZEL HABER

İspanya La Liga’da mücadele eden Malaga’da kiralık olarak top koşturan Faslı yıldız Nordin Amrabat sezon sonunda Galatasaray’a dönmeye hazırlanıyor.

 

Amrabat’ın menajeri Erkan Alkan, AMK’ya yaptığı özel açıklamada “Amrabat hala Galatasaray’ın futbolcusudur. Ve Türkiye’de kalbi her zaman sarı-kırmızılı renkler için atıyor. Ancak profesyonel kariyerini Malaga’da sürdürüyor” dedi.

Amrabat’ın sadece Malaga’nın başarısına odaklandığını söyleyen Alkan “Takımı La Liga’da çok önemli bir yarış içerisinde, uzun bir aradan sonra ilk 4 mücadelesi veriyorlar. Şu anda tamamen Malaga’nın başarısına odaklanmış durumda. Ama sezon sonunda ait olduğu yer olan Galatasaray’a dönecektir” diyerek yıldız futbolcunun geleceği ile ilgili söylentilere son noktayı koydu.

Galatasaray’ın Amrabat için özel bir yeri olduğunu da sözlerine ekleyen Alkan “Amrabat sarı-kırmızılı formayı giymekten her zaman gurur duyar. O Galatasaray’a oynamak ve sembol olmak için geldi. Ancak şartlar bizi bu noktaya getirdi. Sezon sonunda yeniden bir durum değerlendirmesi yapıp, Amrabat’ın kariyerine ona göre bir yön vereceğiz” diye konuştu.