SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Wesley Sneijder’de flaş gelişme!

Jübilesini sarı-kırmızılı forma altında yapmayı hedefleyen dünya yıldızı, yönetime haber gönderdi. Ancak tarafların istediği paralar arasında biraz fark bulunuyor.

Güncellenme: 09:22, 11/12/2014
Wesley Sneijder’de flaş gelişme!

AMKSPOR / Bahadır ÇOKİŞLER

Aslan’ın tecrübeli oyuncusu Wesley Sneijder, yönetime futbolu Galatasaray'da bırakmak istediğini ve sözleşmesini uzatmak düşüncesinde olduğunu söyledi. Yönetim devre arasına kadar uzatıp uzatmama kararını alacak. Sneijder'in 2016 mayıs ayına kadar mukavelesi var. Yıllık 3 milyon 200 bin Euro sabit ücret ve 25 bin Euro da maç başı para alıyor. İdareciler ise fedakarlık yapmasını istiyor ve rakamı 2.5 milyon Euro'ya çekmeye çalışıyor.

Mevcut mukavelesinin bitiş tarihi olan 2016'da Sneijder 32 yaşında olacak. Hollandalı'nın kafasında ilk etapta 2+1 yıllık ekstra sözleşme bulunuyor.

+1 opsiyon sıkıntı

Yani 34 yaşına geldiğinde +1 yıl daha opsiyon kullanılırsa 35'inde futbola G.Saray'da veda edebilir. Eğer yönetim ve futbolcu yıllık ücrette orta yolu bulabilirse imzaların atılması bekleniyor. Ancak idareciler, 2+1 yerine sadece 2 senelik garanti sözleşmeyi daha çok tercih ediyor.

Öte yandan 4-1 kaybedilen Arsenal karşılaşmasında G.Saray'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki 100. golüne imza atan Sneijder'in uğuru sona erdi. Daha önce Hollandalı futbolcunun gol bulduğu hiçbir müsabakada yenilmeyen sarı-kırmızılı ekip, bu kez sahadan üzgün ayrıldı.