SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sağlam seri peşinde

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Spor Toto Süper Lig'in 13. haftasında yapacakları Kasımpaşa maçına ilişkin, "Yeni bir seri yakalama adına Kasımpaşa maçını çok iyi değerlendireceğiz" dedi.

Güncellenme: 13:59, 11/12/2014
Sağlam seri peşinde

Sağlam, Atatürk Stadı’nda düzenlediği basın toplantısında, geçen hafta yaptıkları İstanbul Başakşehir maçından önce bir toparlanma sürecine girip, gelecek adına da camia ve taraftarı ümitlendirdiklerini bildirdi.

Başarıda devamlılığı ve istikrarı oluşturabilen takımların ligde yavaş yavaş üst sıralara çıkabildiğini ifade eden Sağlam, şöyle konuştu:

“Bu hedefle ve beklentiyle taraftarımızın da her geçen gün takıma olan inancı anlayabiliyorduk. Maalesef Başakşehir maçında, önceki üç karşılaşmadaki oyun kalitesi ve üretkenliğini ortaya koyamadık. Sonunda golü yedik. Girdiğimiz pozisyonları değerlendiremedik ve üzüldük. Bu maç bize çok şey katacaktı. Ancak oturup ağlayacak değiliz. Buna vaktimiz yok. Son haftalarda olayı sahiplendiğimizde, birbirimize kenetlendiğimiz ve destek olduğumuzda neleri yapabileceğimiz gösterdik. Bunu tekrar ortaya koyma zamanı.”

Sağlam, geçen yıl, Kasımpaşa’ya karşı güzel bir maç oynayıp, galibiyet aldıklarını hatırlattı.

Eskişehirsporlu futbolcuların maçı kazanmak için inancını anlatan Sağlam, şunları söyledi:

“İyi takımlar ve karakterli takımlar, olumsuz durumları kendi lehine çevirebilir. Bu hafta, bunu yapacağız. Yeni bir seri yakalama adına Kasımpaşa maçını çok iyi değerlendireceğiz. İyi mücadele ve futbolla güzel bir sonuç olarak. Başakşehir maçında ara verdiğimiz çıkışımızı devam ettireceğiz. Kasımpaşa maçından çok umutluyum. Güzel bir maçla yeniden güzel bir seriye başlayacağız. Her maçtan üç puan bekliyoruz. Bunun kaçını alabileceğimizi göreceğiz. Bulunduğumuz pozisyondan kısa sürede ayrılmamız için Kasımpaşa maçından üç puan almamız gerekiyor.”

Takviye yapılacak

Sağlam, genç bir takıma sahip olduklarını, bunun risklerinin ve sıkıntılarının bulunabileceğini vurguladı.

Eskişehirspor’un bir geçiş dönemi yaşadığına değinen Sağlam, “Kadromuza takviye yapmayı düşünüyoruz. Devre arasında kulübünü sahiplenen, kendini buraya ait hisseden, kulübün yaşadığı sıkıntılarla dertlenen ve elini taşın altına koyan oyuncularla devam edeceğiz. Oyuncu alırken de kulübün ekonomisini ön planda tutarken, giden oyuncular sonrasında ekonomik anlamda bir maliyet azalması olacak. Buna göre takviyelerimizi yapacağız” diye konuştu.