SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Meszöly’nin kitabı tanıtıldı

Türk Milli Futbol Takımı ve Fenerbahçe'de de bir dönem görev alan Macar teknik direktör Kalman Meszöly'nin hayatının ve kariyerindeki anılarının anlatıldığı kitabın tanıtımı, Budapeşte'de yapıldı.

Güncellenme: 20:55, 11/12/2014
Meszöly’nin kitabı tanıtıldı

Türk Milli Futbol Takımı ve Fenerbahçe’de de bir dönem görev alan Macar teknik direktör Kalman Meszöly’nin hayatının ve kariyerindeki anılarının anlatıldığı kitabın tanıtımı, Budapeşte’de yapıldı.

Meszöly, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye’yi yakından takip ettiğini belirterek, ”Türk Milli Takımını çalıştırdığım dönemde Türkiye’de çok ciddi takımlar vardı. Daha sonra Fenerbahçe’nin teknik direktörlüğünü yaptım. İstanbul’da harika yıllarım geçti. Türkiye’yi ve Türk futbolunu yakından takip ediyorum. Fırsat buldukça eşimle Türkiye’yi ziyaret ediyoruz” dedi.

Yayınlanan kitabını da değerlendiren Meszöly, ”Hayatımı anlatan kitapta Türkiye’deki yaşamım da detaylı bir şekilde yer alıyor. Umarım ileride Türkçe’ye de çevrilir” temennisinde bulundu,

Kitabın yayıncısı Ulpius Yayınevi’nin Basın Koordinatörü Andras Galambus ise AA’ya yaptığı açıklamada, yayınevlerinin ünlü Macar sporcuların hayatlarını anlatan kitaplar serisine başladığını ve ilk olarak Meszöly’ün hayatını okurlara sunduklarını belirterek, ”Türkiye’de de teknik direktörlük yapmış ünlü Macar spor adamı Kalman Meszöly’nin hayatının yer aldığı kitabın tanıtımını gerçekleştirmekle büyük şeref ve gurur duyuyoruz. Kalman Meszöly Macaristan’da efsane olmuş bir isim. Bu kitabı ileride Türkçe’ye çevirmek de hedeflerimiz arasında” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:20:52,