SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Formula 1 takımlarından McLaren-Honda’nın gelecek sezon yarışacak pilotları Fernando Alonso ve Jenson Button oldu.

McLaren-Honda’nın internet sitesinden yapılan açıklamada, gelecek yıl Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda takımda yarışacak pilotların İspanyol Fernando Alonso ve Büyük Britanyalı Jenson Button olarak belirlendiği duyuruldu. Geçen sene takım adına yarışan 22 yaşındaki Danimarkalı Kevin Magnussen’in ise yeni sezonda test ve yedek sürücü olarak takımın bir parçası olmaya devam edeceği bildirildi.

Ferrari’de geçirdiği 5 yılın ardından McLaren-Honda’nın yolunu tutan Fernando Alonso, anlaşmayla ilgili yaptığı açıklamada, takımın kendisiyle yaklaşık bir yıl önce irtibata geçtiğini belirterek, heyecan verici bir projeye dahil olmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

2010’dan bu yana McLaren adına yarışan Button ise Formula 1’deki 16. sezonunu geçireceğini hatırlatarak, takımda kaldığı için mutlu olduğunu ve Alonso ile birlikte başarıyı yakalayacaklarına inandığını kaydetti.

Fernando Alonso, Renault ile 2005 ve 2006 yıllarında, Button ise Brawn GP ile 2009’da Formula 1 şampiyonluğu yaşamıştı.

Geçen sezon Jenson Button ve Kevin Magnussen sürücü ikilisiyle yarış galibiyeti çıkaramadığı Formula 1 Dünya Şampiyonası markalar klasmanını 5. sırada bitirebilen McLaren, uzun yıllardır çalıştığı Mercedes’i bırakıp yeni sezonda araçlarında Honda’nın motorlarını kullanmaya başlayacak.

Yayınlanma Tarihi:14:36,