SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bolat’ın menajerinden tehdit gibi açıklama!

NTV Spor'a konuşan Sinan Bolat'ın menajeri Saffet Balkan, sezon sonuna kadar Muslera satılmazsa Sinan'ın takımdan ayrılacağını söyledi.

Güncellenme: 14:42, 11/12/2014
Bolat’ın menajerinden tehdit gibi açıklama!

Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu'nun Arsenal maçı sonrası Sinan Bolat ile ilgili yaptığı açıklama kafaları karıştırmıştı. Hamzaoğlu, Sinan'ın sözleşmesinde bulunan bir maddeden dolayı ilk yarı sonuna kadar 5 maç oynaması gerektiğini, aksi halde kulübü Porto'ya geri gönderileceğini ifade etmişti.

Bolat'ın menajeri Saffet Balkan, konuyla ilgili NTV Spor'a çarpıcı açıklamalar yaptı. Saffet Balkan, “Porto aslında Sinan'ı oynayabileceği başka bir kulübe kiralamak istiyordu. Almanya, Fransa, Türkiye ve Yunanistan'dan teklifler vardı. Ancak Sinan Galatasaraylı olduğu için, tercihini Galatasaray'dan yana yaptı. Kulüp avukatları, sözleşmesine böyle bir madde ekledi. Galatasaray da kabul etti” dedi.

Sarı kırmızılı yöneticilerin kendisine, “Biz 1. kaleci olabilecek kapasitede bir kaleci istiyoruz dediklerini söyleyen Balkan, “Sinan'ın tecrübesi ortada. Bugün Galatasaray'ın kalesinde Muslera değil başka bir isim olsa forma göremezdi. Muslera Dünya Kupası'nın en kötü 3 kalecisinden biriydi. Onu oynatmazsanız satamazsınız. Ben olsam Muslera'yı Ocak ayında satarım. Eğer Galatasaray Muslera'yı satamazsa, üzerine para verip göndermek zorunda kalabilir. Ancak ben Muslera'nın yerinde olsam kovmadıkları sürece gitmem. Burada kazandığı parayı dünyanın hiçbir yerinde kazanamaz” şeklinde konuştu.

Sinan'ın takımdaki geleceği hakkında da bilgi veren Balkan, “Sezon sonunda yönetim ile oturup konuşacağız. Muslera'yı gönderirlerse biz takımda kalmak isteriz. Aksi takdirde gelen teklifleri değerlendirebiliriz” dedi.

Tecrübeli file bekçisinin Arsenal maçındaki performansına değinen Balkan, “Sinan jeneriklik goller yedi. Avrupa'da maalesef bahisçiler Galatasaray'ın en az 3 gol yiyeceğini iddia ediyordu. Bu tablo üzücü. Ama dünyanın en iyi kalecisi Neuer bile olsa en az 3 gol yerdi” şeklinde görüş belirtti.

Galatasaray'da oyuncuların kazandığı yıllık ücretlerin çok fazla olduğunu vurgulayan Saffet Balkan, “Örneğin Burak ve Selçuk bu seviyedeki Avrupa'nın hiçbir kulübünde oynayanamaz. Çin ya da Katar'da oynayabilirler ama Avrupa'da olmaz. Çünkü bu ücretleri Avrupa'da hiçbir kulüp vermiyor” diye konuştu.

NTV Spor