SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

7 futbolcunun sözleşmesi bitiyor!

Mukavelelerinin son yılını yaşayan Kuyt, Emre, Egemen, Webo, Mert, Selçuk ve Bekir’in sık sık teknik patron İsmail Kartal’a durumu sordukları ortaya çıktı.

Güncellenme: 09:26, 11/12/2014
7 futbolcunun sözleşmesi bitiyor!

AMKSPOR / İrfan YİRMİBEŞ

Süper Lig'in yaş ortalaması en yüksek takımı olan Fenerbahçe'de tam 7 futbolcunun sezon sonu sözleşmeleri bitiyor. Yeni sezondan itibaren kadrosunu gençleştirmek isteyen sarı-lacivertli yönetimin, sözleşmeleri bitecek olan futbolcularla masaya oturup oturmayacağı merak konusu. Futbolcular da henüz kendileriyle bu konuyla ilgili temas kurulmamasından rahatsız.

Hepsi yaşlandı…

Fenerbahçe yönetimi yeni kontrat önermezse 6 ay sonra Dirk Kuyt (24), Egemen Korkmaz (32), Pierre Webo (32), Mert Günok (25), Selçuk Şahin (33), Bekir İrtegün (30) ve Emre Belözoğlu (34) serbest kalacaklar. Bu futbolcular isimler sık sık teknik direktör İsmail Kartal ile bir araya gelerek, ‘sözleşme yenileme' konusunu konuşuyorlar ve adım atılmaması konusundaki rahatsızlığını dile getiriyor. Özellikle Emre, hakkında çıkan haberlerden rahatsız olduğu için bir an önce imza atıp rahatlamak istiyor.

Zamanı gelecek…

Kartal'ın da oyuncuların sözleşme konusunu gündeme getirmesinden rahatsız olduğu biliniyor. Tecrübeli çalıştırıcı her fırsatta futbolcularına, “Bu işler sezon sonu konuşulur. Yıllardır bu kulüptesiniz. Sizlerden memnunum. Şu anda sadece ama sadece şampiyonluğa konsantre olmanızı istiyorum. Zamanı geldiğinde yöneticilerimiz sizlerle masaya oturur” dediği belirtiliyor.