SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Elazığspor Teknik Direktörü Ümit Özat, Giresunspor ve Karşıyaka karşısında aldıkları yenilgileri telafi etmek istediklerini söyledi.

Kulüp tesislerinde basın toplantısı düzenleyen Özat, ligde bugüne kadar kendi sahalarında Giresunspor ve Karşıyaka ile oynadıkları maçlarda, hakem hatalarından dolayı istemedikleri yenilgiler aldıklarını belirterek, bunu deplasmandan alacakları bir galibiyetle telafi etmeyi düşündüklerini ifade etti.

Bugüne kadar deplasman galibiyetleri bulunmadığını anımsatan Özat, şunları söyledi:

“Albimo Alanyaspor başarılı bir teknik adamla anlaştı. Alt yapıları çok daha hazır olan bir takım, statları hazır. Yeni yapılanmaya giden bir takım. Bu zamanda, başkanımız ve sportif direktörümüzle hedeflerimiz hakkında toplantılar yapıyoruz. Biz, kim olursa olsun, bir defa Giresunspor ve Karşıyaka yenilgilerini telafi edeceğiz.”

Fabio, Erdinç Yavuz ve Birol Hikmet’in cezalı olduğunu ve forma giyemeyeceklerini aktaran Özat, bunların açığını kapatabilecek oyunculara sahip olduklarını kaydetti.

Her hakemin değerli olduğunu vurgulayan Özat, “Bu kadar yaşananlardan sonra, çok daha tecrübeli bir hakemin maçımıza gelmesini umuyordum. Her hakem mutlaka değerlidir ama sezon başından bu yana yaşadıklarımızdan sonra Elazığspor’un biraz daha dikkatli ele alınması ve yaşadıklarının biraz daha irdelenmesi gerektiğini düşünüyorum. Umarım yanılırız. Hafta sonu eksikliklerimize rağmen iyi bir mücadele ortaya koyup, iyi bir sonuçla, inşallah maçı tamamlarız” diyerek sözlerini tamamladı.

Yayınlanma Tarihi:19:24,