SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yarsuvat’tan Terim’e Amrabat’lı gönderme

Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat, Aralık ayı Divan Kurulu toplantısında eleştirileri yanıtladı. Galatasaray eski teknik direktörü Fatih Terim'e de Amrabat üzerinden göndermede bulundu.

Güncellenme: 17:18, 10/12/2014
Yarsuvat’tan Terim’e Amrabat’lı gönderme

İyi bir genel kurul yaptıklarını söyleyen Yarsuvat, “Bazı olaylar olmuştur ama malzememiz insansa mutlaka olay olur. Mühim olan bunları aza indirmektir. Galatasaray’da bir gelenek vardır. Bu bir davranış biçimidir. Bu Galatasaray alilesi içinde öğrenilen bir davranıştır. Tüzügün 44. maddesinde de var. Konuşanın sözü kesilmiz, kişilikle ilgili yorum yapılmaz, kaba ve çirkin sözler söylenemez. Hareketlerde bulunulamaz. Bu Galatasaraylılıkları biz yaşayayrak öğrendik. Hatta daha ileri gidiyoruz başkanlığa gelen yazı ve önergelerde kaba ve çirkin önergeler varsa toplantı başkanı gerekli düzenlemeleri yapmak için o yazıyı sahibine verir. Bu gösteriyor ki toplantı ve konuşmalarımızda hatta aramızdaki konuşmalarda dahi gerekli nezaketi göstermek zorundayız. Cumartesi günkü olayı bu şekilde değerlendirelim ve fazla üstünde de durmayalım. Oldu bitti” dedi.

Kendisine ve yönetim kuruluna yönelik eleştirilerin büyük bölümünü üzerlerine almadığını kaydeden Yarsuvat, “Buradan bazı görüşler ileri sürüldü. Açıkça söyleyeim bunların büyük bir kısmını kendi ve yönetim kurulumun üzerine almadım. Rasim Zaimoğlu, bizim yönetimizin federasyon ziyaretini biraz garip bulmuş. Orada bir de çikolata da alındı götürüldü. Burada bir ironi var. Biz o ironi ve eleştiriyi de anlıyoruz. Ama Galatasaray Spor Kulübü herkesle iyi geçirmek durumundadır. İyi geçinmezken mutlaka tekerimize çomak sokarlar. Müsade edin herkesle görüşüp Galatasaray’ı tanıtmak zorundayım ve zorundayız” diye konuştu.

“AMRABAT’I ALAN ANTRENÖR DE GİTTİ”

Haijrovic’le davanın sürdüğünü söyleyen Yarsuvat, “Bu davalar üzun süre devam eder. 41 tane futbolcudan kurtulalım diyorsunuz ve Amrabat’da onlardan bir tanesi. Geri gelirse ona da ödeme yapmamız gerekir. Bu böyle pazara koyup da mal satmaya benzemiyor. Amrabat, Galatasaray’a çok pahalıya mal oldu. Onu alan antrenör de gitti. Futbolcuyu alıyorsunuz ve üzerinizde kalabiliyor. Ocak ayında bir çoğuyla anlaşarak azaltmaya çalışacağız” diyerek kadroda daralmaya gidileceğini bir kez daha hatırlattı.

Üye sayısını artıralım önerisine karşı çıkan Yarsuvat, “25 milyon taraftarımız olduğu için üyeleri çoğaltın dendi. Üyeleri çoğaltırsak Arena’da genel kurul toplantısı yaparız. Taraftarımız olabilir, taraftarımız bizim yanımızdadır, onlar olmasa spor olmaz, mücadele olmaz. Ama her taraftarın yaptığı hareket kulübe pahalıya malolmaktadır. Dortmund maçından dolayı 70 bin euro ceza aldık. Anderlecht maçının cezası gelmedi ve en son basketbol maçında saha dışında ana yolda meydana gelen adam öldürme olayından dolayı Galatasaray’a yine ceza gelecek” diye konuştu.