SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yanal hedefi açıkladı

UEFA Avrupa Ligi L Grubu 6. ve son maçında Legia Varşova ile deplasmanda karşılaşacak Trabzonspor'da, teknik direktör Ersun Yanal, "Bu yıl daha iyi kadroya sahibiz ve Avrupa'nın kıymetini bilen oyunculardan kurulu bir takımız. Önümüzdeki turları geçip, gidebileceğimiz yere kadar Trabzonspor'a götürmek istiyoruz" dedi.

Güncellenme: 22:02, 10/12/2014
Yanal hedefi açıkladı

Yanal, maçın oynanacağı Varşova Stadı’nda bordo mavili futbolcu Sefa Yılmaz ile basın toplantısı düzenleyerek, maça ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Grup lideriyle yarın akşam oynayacaklarını hatırlatan Yanal, karşılaşmanın, iki takımı gruptan hangi sıralamadan çıkaracağını belirleyeceğini söyledi.

Trabzon’da oynanan ilk karşılaşmada rakiplerinin galip geldiğini ifade eden Yanal, şunları söyledi:

“Milli takımlardaki başarılarıyla yükselen bir Polonya futbolunu izliyoruz. Genç ve yetenekli oyuncuların bulunduğu iyi bir takımla oynayacağız. Bu grupta takım oyununu oynayarak şu anda bulundukları yerin takımı olduklarını kanıtladılar. İyi oyunculardan kurulu bir Trabzonspor takımı var ve biz yarın akşam rakibimizle grup liderliğini yakalamak için oynayacağız. Çünkü bunun ülke puanı için avantajı var. UEFA’daki puanlamanın önemli olduğunu düşünüyoruz.”

Karşılaşmanın seyircisiz oynanacak olmasını değerlendiren Yanal, “Keşke seyirciyle oynasaydık. Futbol seyircisiz olmuyor. Ama televizyon başındakilere iyi futbol izlettirip, güzel bir sonuçla buradan dönmek istiyoruz. Legia seyircisinin fanatik ve ateşli olduğunu biliyoruz. Yarın akşam ben seyirciyle oynamak taraftarıydım. Sessiz bir gece olacak. Ortaya koyacağımız coşku, rakibin coşkusunu baskılamalı. Her şey bize bağlı” diye konuştu.

Yanal, Waris ve Papadopoulos’un sakatlıkları nedeniyle kadroda yer almadıklarını belirterek, “Son dakikada Waris ağrıları olduğunu ve maça hazır olmadığını söyledi. Biz de onu kadrodan çıkardık. Papadopoulos’un da kasığında bir sakatlığı var. O da sanıyorum 1 hafta daha bizle beraber olmayacak. Medjani de kart cezalısı” ifadesini kullandı.

Legia Varşova’nın özellikle Avrupa’da oynadığı oyun disiplinin kendisini etkilediğini kaydeden Yanal, “Bir farklı skorla kazanıp sonuna kadar mücadele ettiler. Özellikle Trabzon’da oynanan maçta oyun disiplininden hiç vazgeçmediler. Yarın takım olarak oldukça disiplinli bir takımla oynayacağız. Ben de takım oyununa inanan bir kişiyim. Yarın iyi bir takımla oynayacağımızı düşünüyorum” dedi.

“Kendi vizyonum açısından da önemli”-

Yanal, Legia Varşova’nın geçen sezonkinden daha güçlü bir takım olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Trabzonspor’da geçen seneki takım değil. Geçen yıl gruptan çıktıktan sonra Juventus’a elenmiştik. Bu yıl daha iyi kadroya sahibiz ve Avrupa’nın kıymetini bilen oyunculardan kurulu bir takımız. Önümüzdeki turları geçip, gidebileceğimiz yere kadar Trabzonspor’a götürmek istiyoruz. Geçtiğimiz sezon kendi rekorumuzu egale ederek en azından gidebildiğimiz yere kadar gitmeyi hedefliyoruz. Kendi vizyonum açısından da önemli. Bunu başaracak kadronun bulunduğunu biliyorum.”