SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Motivasyon sıfır

10 Aralık 2014

GALATASARAY matematiksel olarak hiçbir şansının olmadığı bu karşılaşmada bile özgüven eksikliği ile oynadı. Oyuncular üzerinde Avrupa için öyle bir motivasyon kaybı var ki, bu maçta da görüldü. Bu psikolojiye kısa sürede Hamza Hamzaoğlu'nun yapacağı bir şey yok. Artık bundan sonra tamamen lige endeksli bir rota izleyecekler. Bu da lig için bir avantaj olacaktır.

MAÇA baktığımızda, bir formalite maçına çıkan Arsenal mücadeleyi öylesine bir ciddiye aldı ki, bu bizim takımlara da örnek olacak nitelikteydi. Maçta öylesine bir enteresan an oldu ki, Podolski 3-0 önde olmalarına rağmen Galatasaray üzerlerine gelmeye başlayınca takım arkadaşlarını azarladı. Kaleci Sinan Bolat açısından talihsiz bir geceydi. Hazır bir görüntü vermedi. Yemiş olduğu ilk golde büyük hatası vardı. Ama ondan önce Galatasaray'ın sağ kanadı resmen otoban gibiydi. Gelen geçti. Birçok  pozisyonu o bölgeden yakaladılar. Savunma kötüydü ama orta saha ondan da kötüydü. Arsenal orta alanı o kadar hızlı geçti ki, savunma ne yapacağını şaşırdı ve  yetersizlikleriyle de farkın açılmasını önleyemediler.

YASİN BENCİLDİ

ARSENAL'IN attığı 3. gol bence Şampiyonlar Ligi maçlarının en güzel golü olmaya aday. Hamza Hamzaoğlu ikinci yarıya hamleler yaparak başladı. Etkili de oldu  diyebiliriz. Özellikle Yasin pozisyonlarda kaleyi yokladı ancak etkisiz vuruşlarıyla sonuca gidemedi. Belli ki hocası ‘Kaleyi görünce vur' demiş ama o çok bencil davrandı. Bazı tercihlerinde topu arkadaşlarıyla buluşturabilirdi. Fakat o şut atmayı tercih etti.

HAKEMİN ikinci golden önce Tarık'a yapılan faulu vermemesi çok kritik bir hataydı. Çünkü akabinde sarıkırmızılılar 2 farklı geriye düştü. Oyunun sonucuna etki eden bir hataya imza attı.Böyle kolay bir maçı bile başarılı yönetemedi. Bir de son bölümde vermesi gereken penaltıyı dışarı taşıdı. Ancak Sneijder dedi ki; ben bunu penaltı gibi kullanırım.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek