SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karanlık taktik!

Ertuğrul Karanlık süre vermiyor ancak futbolcuları hızla iyileştirip taraftarı sevindiriyor. Doktor, Ba konusunda da “Tedavisi sürüyor. umarım en kısa zamanda dönecek” demekle yetindi, sinyali verdi.

Güncellenme: 09:50, 10/12/2014
Karanlık taktik!

Beşiktaş'ın kulüp doktoru Ertuğrul Karanlık, sakatlığı bulunan tüm futbolcularla ilgili ayrıntılı bilgiler verdi. En çok merak edilen isim elbette Demba Ba'ydı. Karanlık Senegalli için süre vermekten kaçındı, fakat bu taraftarları daha fazla heyecanlandırdı. Çünkü Karanlık bu taktiği sık sık uyguluyor. Deneyimli doktor süre vermekten kaçınıyor ama sakatları hızla iyileştirip taraftarı sevindiriyor. Nitekim Jose Sosa da bir anda takıma dönmüş, bunun üzerine siyah-beyazlılar Karanlık'a “Sihirbaz doktor” lakabını takmıştı.

Karanlık'ın Ba ile ilgili söylediklerine gelince… Doktor, tecrübeli forvet için, “Trabzon maçında ilk yarıda sağ ayağına darbe aldı. Ayağı şişti ama devre arasına kadar idare etti. Devrede kontrol ettik. Oynamak istedi ama ağrıları yüzünden devam edemedi. Maçtan sonra röntgen çekildi. Ağrıları sürüyor. Sakatlığı sağ ayak ikinci parmağında. Eklemde sorun yok. İlaçlarla tedavi etmeye çalışıyoruz. En önemlisi bu bölgeye temas olmaması. Umarım yakın zamanda dönecek” dedi.