SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte Güntekin Onay’ın köşe yazısındaki o kısım:

“Futbolcumuzu hep göklere çıkardık. Futbolu bir tek biz Türkler biliyoruz, bizim futbolcularımız çok iyi diyerek inanılmaz paralar ödüyoruz. Avrupa'da şu an Lokeren seviyesinde oynayabilecek futbolcularımızdan biri burada eşine sadece Cristiano Ronaldo'nun binebildiği otomobili hediye alıyor ve bu durum kimseye tuhaf gelmiyor.

Milli takımımız Letonya dahil kimseyi yenemeyen bir noktaya geldi. Şampiyonlar Ligi'nde averaj takımı olduk. Seviyemiz düşük. Ama önce doğruyu bulmak gerekiyor ki yukarıya çıkalım. Reel dünya ile kendi yarattığımız fiktiv dünya arasında büyük fark var.

Geçen yıl bu takım Devler Ligi'nde iyiydi. Eboue ve Drogba vardı. 2'sini yine koy! Takımın kalitesi 1 seviye yukarıya çıkar.

Tekrar maça dönersek; ‘Önde baskı ve çift forvet' klişeleri Şampiyonlar Ligi'nde Arsenal B takımına bile sökmüyor. O kadar kolay değil bu işler, laf ile olmuyor. Hiç kimse 2. yarı iyi oynadık demesin! En fanatik Arsenal taraftarının bile adını duymadığı O'Connor, Niles ve Zelalem oyuna girdi ve skor zaten 3-0'dı.

Gerçekçi olalım, doğruyu arayalım ve bulalım. G.Saray son 1 yılda büyük transfer yanlışları yaptı ve maalesef gücü bu kadar…”