SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ekşioğlu’na sert tepki

TÜFAD İstanbul şube başkanı Rıza Çavuşoğlu, lisanssız antrenörlerin karıştığı taciz olayında Fatih Terim’i ve TÜFAD'ı suçlayan Yemen Ekşioğlu’na sert çıktı.

Güncellenme: 13:24, 10/12/2014
Ekşioğlu’na sert tepki

TÜFAD İstanbul Şube Başkanı Rıza Çavuşoğlu, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'i suçlayan TFF Yedek Yönetim Kurulu üyesi Yemen Ekşioğlu’nu eleştirdi.

Yöneticilerin  karıştığı taciz skandalından sonra açıklama yapan TFF İstanbul İl Temsilcisi ve TFF Yönetim Kurulu Üyesi Yemen Ekşioğlu, Fatih Terim'i suçlayarak, “O da susuyor, altyapı diyor ama sonra o da unutuyor. Bu tarz işleri TÜFAD'ın takip etmesi gerekiyor” açıklamasında bulunmuştu.

İstanbul TÜFAD Başkanı Rıza Çavuşoğlu ise derneklerini ve Fatih Terim'i suçlayan Yemen Ekşioğlu'nu kamuoyunu yanlış ve asılsız bilgilerle yanılttığını söyledi. Çavuşoğlu şunları söyledi:

“TFF  İstanbul  İl Temsilcisi, antrenörlük mesleğini karalar ve aşağılar tarzda hedef alan beyanatlarda bulunmuştur. Konunun aslı, alt yapıda taciz. Tacizi gerçekleştirenler  sahaya yönetici olarak giren, Antrenör belgesi dahi olmayan kişiler. Bu duruma göz yuman ve görevini yapmayan birim İstanbul İl Temsilciliği'dir. Yani başında Yemen Ekşioğlu'nun olduğu birimdir.Göreve geldiğimiz günden bu yana , web sayfamızda, Facebook sayfamızda ve yerel medyada talimatları paylaşarak Futbol Kamuoyunu bilgilendirmekteyiz. Bu konuyla ilgili İl Temsilciliğine  bilgi paylaşım yazılarımız mevcuttur. O kendi hatasını ört bas etmek için Fatih Terim'e ve İstanbul TÜFAD'a saldırıyor. İstanbul İl Temsilcisi, İstanbul TÜFAD'ı sürekli hedef alıp karalama kampanyaları sürdürmektedir. Ekşioğlu, Teknik adamlara yönelik kurslar, seminerler ve sertifika programları münhasıran TFF tarafından düzenlendiğini bilmiyor mu? Kursların yürütülmesine ilişkin bütün işlemler TFF Eğitim Dairesi koordinatörlüğü tarafından yürütülür. TÜFAD'ın bu süreçteki görevi TFF'ye destek olmaktır. Kendisine soruyorum; TFF Eğitim Dairesi tarafından aylar öncesinden planlanan TFF Grassroots C kurslarını hangi TFF Yönetim Kurulu üyeleri iptal ettirdi. Bütün belgelerini her türlü maddi zorluğa rağmen temin ve teslim eden gençlerimizin hakkını kimler egolarını tatmin etmek için engelledi. TFF Yönetim Kurulu Başkanlığı bu konu ile ilgilenebilirse , İstanbul Futboluna ve antrenörlerine katkı sağlamış olacaktır. Türk Futboluna gerçekten hizmet etmek isteyenler, egolarını tatmin etmek isteyenlerle yollarını ayırmalı,. Türk Futbolu'nun içinde bulunduğu bu zor süreçte samimi, sorumluluğunu bilen futbol adamları ile işbirliğine girmelidir.”

TÜFAD İstanbul Şube Başkanı Rıza Çavuşoğlu, TÜFAD'ı ve Fatih Terim'i suçlayıcı açıklamalarda bulunan Yemen Ekşioğlu'nun aynı zamanda TFF'de yönetim kurulunda yer aldığını bu tutum ve davranışlarını anlamadıklarını sözlerine ekledi.