SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hasan Subaşı Tesisleri’nde teknik direktör Hami Mandıralı yönetiminde gerçekleştirilen antrenmana sakatlıkları devam eden Boum ve Sagıp katılmadı.

Mandıralı, antrenman öncesinde Alanyaspor maçında forma giyen oyuncularla saha ortasında kısa toplantı yaptı. Futbolcular, antrenmanda ısınma hareketlerinin ardından 21 yaş altı futbol takımıyla tam sahada çift kale maç gerçekleştirdi.

– “Boluspor’u yenerek moral bulmak istiyoruz”

Antrenman öncesinde gazetecilere açıklamada bulunan teknik direktör Mandıralı, Alanyaspor karşısında aldıkları skor nedeniyle üzgün olduklarını söyledi.

Alanyaspor karşısında iyi mücadele etmelerine ve pozisyon bulmalarına rağmen topu ağlarla buluşturamadıklarına dikkati çeken Mandıralı, eksik taraflarını gördüklerini, bunu antrenmanlarda oyunculara da göstereceklerini kaydetti.

Eleştirilerin normal olduğunu ifade eden Mandıralı, “Mücadele, kazanma iştahı, her şey güzel ancak gol atamıyoruz. Bu da olmayınca eleştiriler geliyor. Bu da gayet normal. Şampiyon olmak istiyoruz. Boluspor maçı da bu yolda çok önemli. Mağlubiyetlerden gerekli dersleri çıkartıp Boluspor’u yenerek moral bulmak istiyoruz” dedi.

Gazetecilerin transferlerle ilgili sorusu üzerine Mandıralı, 3-4 oyuncu transfer etmek istediklerini, yönetim kurulunun bu doğrultuda çalışmalara başladığını belirtti.

MEHMET SEDEF’E GÖSTERİLEN TEPKİ

Bir gazetecinin, “Alanyaspor karşısında Mehmet Sedef’e taraftar büyük tepki gösterdi” şeklindeki yorumu üzerine Mandıralı, şöyle konuştu:

“Bu takım hepimizin. Taraftar, oyuncu grubunu birbirinden ayırmamalı. Orada hata varsa herkes yapıyor. Bunu bireyselliğe dökmemek lazım. Mehmet’e yapılan şık değildi. (Taraftar istedi) diye onu oyundan almadım. Sarı kart gördüğü için oyundan aldım. Böyle bir karakter yapısına sahip değilim. Mehmet, aslanlar gibi görevini yapmaya çalışıyor. Her futbolcunun zaman zaman hataları oluyor. Taraftar istedi diye oyuncu dışarı alınmaz, alan hocanın da duygularını gözden geçirmesi gerekiyor.”