SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Albayrak’tan gündem yaratacak açıklamalar!

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Abdürrahim Albayrak, İstanbul'da düzenlenen bir etkinlikte gündeme ait konularda önemli değerlendirmelerde bulundu.

Güncellenme: 21:51, 10/12/2014
Albayrak’tan gündem yaratacak açıklamalar!

Başkan Yardımcısı Albayrak, son zamanlarda Türk futbolunda hiçbir takımın keyif veren bir futbol ortaya koymadığını kaydetti.Galatasaray’ın son iki yılında yaşanan çalkantılı süreç hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan Yardımcı Albayrak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Galatasaray’ın son iki yılında hem yönetim hem de teknik heyetin devamlılığı yoktu. İki yıl üst üste şampiyon olmuş iyi bir ekip vardı. Kimsenin anlamadığı bir sebepten başkanımız seçim kararı aldı. Şampiyon olmuşuz iki gün sonra yemek daveti aldık. Şampiyonluk teri daha üzeremizden soğumamıştı. Şampiyonluğun keyfini yaşamadan seçim kararı alındı ve sonrasında kapının önüne kondum. Şampiyonluğun sevincini doya doya yaşamadık. Ben takımın başarısı için işimi gücümü bırakmışım, bütün günlerim kamplarda geçmişti. Şampiyonluğun iki gün sonrasında seçim olmuş ancak siz seçimde yönetimde yoksunuz.”

“Galatasaray’da görevine son verilen Teknik Direktör Fatih Terim devam etseydi ne olurdu ?” sorusuna Galatasaray Başkan Yardımcısı, “Terim kalsaydı 4. yıl üst üste şampiyon olurduk. İki yıl şampiyon olmuştuk Terim hocamız kalsaydı üst üste iki yıl daha şampiyon olmuştuk. Geçen yılda olurduk bu yılda olurduk.” diye konuştu.

“ŞAMPİYON OLMAK İÇİN ZORLAYACAĞIZ”

Spor Toto Süper Lig’de şampiyon olmak çok çalışacaklarını ifade eden Albayrak, “Futbolda herşey vardır. Şampiyon olmak için elimizden gelen bütün çalışmaları yapacağız. Şampiyon olmak için zorlayacağız. Hamza Hamzaoğlu’nu göreve getirdik. Hocamız benim aklımdaydı. Herkes benim kararıma saygı duydu. Hocamız ile beraber şampiyon olmak için mücadele edeceğiz.” diye konuştu.

“PRANDELLI’DEN NEDEN VAZGEÇİLDİ?”

Galatasaray’da yönetime geldiği zaman ‘Prandelli’nin arkasındayız. Yanındayız. Sonradan neden vazgeçildi ?” sorusuna ise Albayrak, şöyle cevap verdi:

“Ben üç dönem yöneticilik yaptım. Eğer takım içinde herkese sahip çıkmanız lazım. Tabiki hocaya da sahip çıkacaktım. Son dakikaya kadar sahip çıkmaya devam ettim. Gördüm ki işler iyiye gitmiyor. Körü körüne ısrar etmenin anlamı da yoktu. Prandelli’yi göndermeyi birkaç hafta öncesinden düşünmüştüm. Ancak başkanımız sabredelim demişti. İstikrar için devam edelim dendi. Başkana saygı duymak zorundaydım. En sonunda ‘Başkanım kendimizi zorluyoruz. Hem camiamıza hem kendimize zarar veriyoruz. Tribünler tepki gösteriyor’ dedim. Sonrasında böyle bir karar aldım. Sonrasında Hamza Hamzaoğlu çalışmaya karar verdim. Zaten Hamzaoğlu’nun ismi daha önceden ismi kafamdaydı. Onunla çalışmayı istiyorduk. Florya’ya gelir gelmez herşey olumlu oldu. Hiçbir olumsuz tablo ile karşılaşmadık.” dedi.

ARA TRANSFERDE YILDIZ TRANSFER OLACAK MI ?

Konuşma sırasında kendisine sorulan ‘Ara tranfser döneminde yıldız oyuncu gelecek mi ? Yıldız tranfser alınacak mı ?” sorusuna Abdürrahim Albayrak, “Biz şu anda iki yıldız transfer yaptık bile. İlk önce Sabri reisi affettik. Alacağımız en iyi yıldızlardan biri tanesi oldu. Sabri’nin ismi Şampiyonlar Ligi maçının kadrosuna ismi yazılmadığı için Sabrisiz sahaya çıktı. Selçuk İnan kırmızı kart cezalı olduğu için onun yerine Emre Çolak oynadı. Emre Çolak önceden doğru dürüst oynamıyordu bakın şimdi nasıl oynuyor. İlk önce içerdeki mevcut oyunlarımızı değerlendireceğiz. Yıldız futbolcu almak gönlümde var ama maddi durumları göz önünde bulundurmak lazım. Bu paralarla kulüplerin yaşamaları zor.”

Albayrak, ara tranfser döneminde Galatasaray’dan üç tane yerli futbolcunun satıldığını ancak bunun isimlerini açıklamayacaklarını ifade etti. Abdürrahim Albayrak, Felipe Melo’nun kendisine şunlaırı yazdığını açıkladı.

“Başkanım canı gönülden sizin dönmeni istiyorum. Sen gerçek Galatasaraylısın. Brezilyalı oğlunuz Felipe Melo. Diğer oyuncularla da aramız çok iyidir. Herkes iyidir önemli olan sizin iyi olmanız önemli. Siz kötüyseniz kendisinde arayacaksınız.”

Başkan Yardımcısı Albayrak, şampiyonluk yarışı içinse şunları kaydetti: “Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor ve Bursaspor’da şampiyonluk yarışının içinde var. Daha çok kimse koşacaksa o şampiyon olacaktır.” Albayrak, Almanya’da forma giyen milli futbolcu Hakan Çalhanoğlu’nun tranfser gündemlerinde olmadığını kaydetti.

ŞAMPİYONLUĞU KUTLAMADAN YİNE KAPI ÖNÜNDE KALABİLİRİZ

Galatasaray’da yönetimin 6 ay için görev yapacağını hatırlatan Albayrak, “30 Mayıs’ta kongre yapacağız. 31 Mayıs’ta Çaykur Rizespor ile son maçımızı oynayacağız. Yine belki şampiyonluk yemeğini yemeden herhalde kapının önüne konacağız. İnşallah yeni yönetimde oluruz yoksa şampiyon olsak bile yine kapı önüne konacağız.” diye konuştu. Albayrak, devre arasında TFF’nin yabancı oyuncu sayısı konusunda artış yapacağını ve böyle olunca da Türkiye’ye daha kaliteli yabancıların geleceğini ifade etti. Abdürrahim Albayrak, Roberto Mancini ile bu sezon devam edilseydi daha başarılı olacağına inandığını kaydetti.

Yayınlanma Tarihi:21:34,