SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

162 milyon €’luk hayal kırıklığı

Türkiye’nin en pahalı takımı olarak gösterilen G.Saray, Şampiyonlar Ligi’nde sadece 1 puan toplayabildi ve Avrupa’ya veda etti.

Güncellenme: 10:20, 10/12/2014
162 milyon €’luk hayal kırıklığı

AMKSPOR

Galatasaray yeni sezona yeni hocası ve büyük umutlarla başlamıştı. Hedef her zaman olduğu gibi Türk olmayan takımları yenmekti… Ancak Prandelli'yle kabus gibi geçen dönemde dibe vuran Aslan, dün Hamza Hamzaoğlu'nun yönetiminde de Avrupa'da hüsran yaşadı. Transfermarkt'ın 162 milyon Euro değer biçtiği, kadrosunda Muslera, Sneijder, Melo gibi dünya yıldızlarını barındıran sarı-kırmızılılar Şampiyonlar Ligi Arenası'nda sadece 1 puan toplayıp hayal kırıklığı yarattı.

Bu sene Avrupa'da yaşanan bu skandal performans yönetimi de köşeye sıkıştırdı. Finansal Fair-Play sebebiylemali anlamda ciddi bir sıkıntı içerisinde bulunan sarı-kırmızılılar en önemli ekonomik kazanç kapısını da kapattı. Son iki sezonda yaklaşık 50 milyon Euro elde ettiği Şampiyonlar Ligi'nde Aslan bu sene sadece 15milyon Euro'ya yaklaşan bri kazanç sağladı. Sezon başında çok Tarık, Yasin, Olcan, Dzemaili, Pandev gibi isimlere 14 milyon Euro ödeyen Aslan yatırımının karşılığını alamadı.

Yayınlanma Tarihi:09:40,