SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Furkan Aldemir’den veryansın

Galatasaray'dan maddi sorunlar nedeniyle ayrılan ve NBA takımı Philadelphia 76'ers'e transfer olan Furkan Aldemir, NTV Spor'a açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 19:32, 09/12/2014
Furkan Aldemir’den veryansın

Galatasaray’dan maddi sorunlar nedeniyle ayrılan ve NBA takımı Philadelphia 76’ers’e transfer olan Furkan Aldemir, NTV Spor’a açıklamalarda bulundu.

İşte Furkan’ın açıklamaları:

“NBA hayalimi gerçekleştirdiğim içn gururluyum. Oraya ülkemi en iyi şekilde temsil etmek için gidiyorum. İlk hedefim orada başarılı olmak. Türk insanını orada başarıyla temsil etmek istiyorum.”

 

AYRILIK SÜRECİ NASIL İLERLEDİ?

“Yaz aylarında Galatasaray bir sözleşme önerdi ve ben de kabul ettim. Kulüpteki mali sıkıntılardan dolayı milli takım kampında bize indirime gitmemizi istediler. Biz de bunu kabul ettik. Bunda hiç tereddüt etmedim. Sonrasında sezon başladı. ”

“Bizim geçen seneden kalan primlerimiz yatırılmamıştı daha. Bize sürekli sözler veriliyordu ama bunlar yerine gelmiyordu. Geçen seneden gelen borçlar Ekim sonunda yatırıldı. 2 tane ihtarname gönderdik. 1. si yerine getirilmedi ve 2.sini gönderdik. O da yerine getirilmeyince çıkış hakkımızı kullandık.”

“Önümde güzel bir seçenek vardı. Philadelphia gibi, ben de bunu kullanmak istedim. Bana kızan da oldu. Ama ben oraya Türk oyuncu olarak gidiyorum. İnsanlar benden desteklerini eksik etmesinler. Ben orada herkesin Furkan’ı olacağım. Benden dualarını eksik etmesinler.”

 

“KIZANLAR OLDU AMA…”

“Bana kızan da, destekleyen de oldu. Ben sadece şunu söylemek istiyorum, ben oraya bir Türk oyuncu olarak gidiyorum, insanların bana köstek değil, destek olmasını istiyorum. İnşallah orada gurur duymalarını sağlayacak bir Furkan Aldermi olacağım.”