SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Federasyon’dan ‘Asker selamı’ kararı

Spor Toto 3. Lig 3. grupta mücadele veren Van Büyükşehir Belediyespor ile Bergama Belediyespor, karşılaşmasında sahanın karışmasına neden olan asker selamı ile ilgili PFDK'dan açıklama geldi.

Güncellenme: 01:30, 10/12/2014
Federasyon’dan ‘Asker selamı’ kararı

Spor Toto 3. Lig 3. grupta mücadele veren Van Büyükşehir Belediyespor ile Bergama Belediyespor, karşılaşmasında sahanın karışmasına neden olan asker selamı ile ilgili PFDK’dan açıklama geldi.

Van’da oynanan ve 2-2 biten maçın 84'üncü dakikasında Bergama Belediyespor'un 2'inci ve beraberlik golünü atan Gökhan Çetinus, takımının yedek kulübesine giderek futbolcular ve teknik yönetime 'Asker' selamı verdi.

Buna sinirlenen Van Büyükşehir Belediyespor'lu futbolcular ile Gökhan arasında tartışma çıktı.

Yaşanan olayların ardından TFF’den şu açıklama yapıldı;

VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR Kulübü’nün, 08.12.2014 tarihinde oynanan VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR-BERGAMA BELEDİYESPOR Spor Toto 3.Lig 3. Grup müsabakasındaki “çirkin kötü tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatının 53. Maddesi uyarınca, “ideolojik propaganda yapılması” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatının 42/4. maddesi uyarınca ve “saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatının 52. Maddesi uyarınca, PFDK’ya sevkine,

VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR Kulübü futbolcusu MURAT YILDIRIM’ın aynı müsabakadaki “saldırısı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatının 44. maddesi uyarınca 09.12.2014 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

Yayınlanma Tarihi:22:09,