SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Emre’den yönetime gönderme

Fenerbahçe yönetiminin sportif direktörlük önerdiği Emre Belözoğlu, bu teklifi geri çevirdi ve en az 2 sezon daha sahada olmak istediğini dile getirdi.

Güncellenme: 09:08, 09/12/2014
Emre’den yönetime gönderme

SAHA içindeki agresif hareketleri nedeniyle tepki çeken Emre Belözoğlu'na Başkan Aziz Yıldırım, “Sezon sonunda futbolu bırak, sportif direktör ol. Artık daha fazla yıpranma” teklifini sunmuştu. Bu teklif çok ses getirmiş, hatta teknik patron İsmail Kartal konuyla ilgili soruya, “Bilgim yok. Ama Emre benim kardeşim. Aramızda ast-üst durumu olmaz” yanıtını vermişti. Gözlerin çevrildiği Emre ise kararını yönetime bildirdi.

SEZON sonunda sözleşmesi bitecek olan 34 yaşındaki orta saha oyuncusu, yönetimin sportif direktörlük teklifini geri çevirdi. Emre Belözoğlu, “Bu teklif benim için onur verici ama kendimi fizik olarak çok iyi hissediyorum en az 2 sene daha futbol oynamak istiyorum” ifadesini kullandı. Fenerbahçe yönetimi bunun üzerine sezon sonu sözleşmesi sona erecek milli yıldıza 1 yıllık sözleşme önermeyi planlıyor. Tecrübeli futbolcuya, “1 yıl daha oyna, sonra sportif direktör ol” teklifinin yapılması bekleniyor