SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Emre amade!

Bir kenarda unutulan, Hamza Hamzaoğlu’nun gelişiyle yeniden göze giren Emre Çolak, Arsenal karşısında orta alanı organize edecek. Sorumluluğu büyük. Kendisinden beklenenlerin farkında.

Güncellenme: 10:57, 09/12/2014
Emre amade!

Çok eleştirilen ancak Hamzaoğlu dönemiyle yeniden çıkışa geçen Selçuk İnan, Anderlecht maçında gördüğü kırmızı kart nedeniyle Arsenal karşısında forma giyemeyecek. Tecrübeli futbolcu, böylece uzun bir aranın sonrasında kadroda yer almayacak. Yerine ise Emre forma giyecek. Selçuk, geride kalan lig maçlarında Muslera'yla birlikte 90'ar dakika sahada kalan iki futbolcudan biriydi. Melo'yla…

Hamza Hamzaoğlu, dünkü basın toplantısında bütün kadroyu açıklamıştı. Emre Çolak, ilk tercihleri arasına girdi. Genç futbolcu, bir türlü kendisinden beklenen patlamayı yapamamıştı. Ancak yeni teknik adamla birlikte o da hareketlenmiş gibi duruyor. Orta alanın göbeğinde Felipe Melo'yla yan yana olacak. Hem hücum hem de defans  anlamında omuzlarında büyük bir yük olacak.

Süper Lig karşılaşmalarında bile düzenli oynama fırsatı bulamayan genç futbolcu, Arsenal önüne çıkacak. Hocası ona güven aşıladı. Emre Çolak, “Hangi maç olursa olsun elimden geleni yapacağım. Sahaya sarı-kırmızılı formayla çıkmak benim için en büyük mutluluk. İnşallah bana güvenenleri mahcup etmeyeceğim. Hocamız hepimiz için adeta büyük bir şans oldu. Ben de bu şansı değerlendirmek istiyorum” diye konuştu.