SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

ŞAMPİYONLUĞA hasret kalan Beşiktaş bu sezon sağlam geliyor… Sezon başında kadrosunu kilit isimlerle güçlendiren, Demba Ba ve Sosa gibi iki yıldızla da ekibi süsleyen siyah-beyazlılar haftalar ilerledikçe ne kadar iyi bir takım olduğunu kanıtlıyor.

Ancak Beşiktaş'ı zirveye yıldızlar değil, oyuncular arasındaki sıkı dostluk taşıyor. Trabzonspor maçındaki sahneler, Beşiktaş'taki dostluğu gözler önüne serdi.

TRABZONSPOR karşılaşmasında sonradan giren Cenk Tosun'a bir ağabey gibi yaklaşan ve öğütler veren Ba, genç yıldızın golünde büyük sevinç yaşadı. Mustafa sakatlandığında Bilic'in saha içerisine girip öğrencisini sahiplenmesi, maçın ardından tüm takımın soluğu hastanede alması da bu tabloyu sağlamlaştırdı. 90 dakika boyunca sergilenen futbol ve alınan galibiyet sonrasındaki sevinç de görülmeye değerdi.

TEKNİK direktör Slaven Bilic de unutulmadı. Önceki gün baba olmanın sevincini yaşayan genç çalıştırıcı için pasta kesildi. Kaptan Tolga Zengin'in kendi elleriyle pasta yedirdiği Bilic, Trabzon galibiyetini de şu sözlerle özetlemişti: Çok iyi oynadık. Oyuncularım ne istediyem yerine getirdi. Berabere kalsak bile üzülmezdim. Rüya gibi bir hafta sonuydu. Oyuncularıma teşekkür ederim…