SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Alex bunu hak etmedi

Sarı-lacivertli kulübün tarihine adını altın harflerle yazdıran Brezilyalı efsanenin vedasının kulüp tarafından sade birmesajla geçiştirilmesi futbolseverlerin tepkisini çekti.

Güncellenme: 10:45, 09/12/2014
Alex bunu hak etmedi

AMKSPOR

Alex de Souza… Türk futboluna gelmiş geçmiş en iyi 2-3 yabancıdan birisi. 8 yıllık Fenerbahçe kariyerinde kazandığı kupalar ve başarıların yanı sıra kişiliği, futbol zekası ve saha içi ve dışındaki duruşuyla her zaman örnek gösterildi. Sadece Fenerbahçelilerin değil, Galatasaray ve Beşiktaş'ın yanı sıra tüm rakiplerin de sevgi ve saygısını kazandı. Asla unutulmayacak izler bıraktı… İki bayrak birlikte 37 yaşındaki futbolcu, önceki akşamtakımı Coritiba'nın, Bahia ile oynadığı lig maçında kariyerinde son kez sahaya çıktı. Stadı dolduran binlerce taraftar büyük ustaya saygısını sundu. Tribünlerde Fenerbahçe ve Coritiba bayrakları dalgalandı. Saha içinde yapılan törende de benzer görüntüler vardı. Çünkü Alex de Souza, Fenerbahçe'yi asla unutmamıştı. 88. dakikada oyundan çıkarken gözyaşları sel oldu, Alex hıçkırıklara boğuldu.

O BUNU HAK ETMEDİ

Fenerbahçe Kulübü'nün sarı-lacivertli forma altında efsane olmuş, adına şarkılar,marşlar bestelenmiş, taraftarların heykelini diktiği böyle bir oyuncuya sadece ufak bir veda mesajı yayınlaması ise herkes tarafından yadırgandı. Kadıköy'de jübile yapma teklifine yönetimsoğuk bakmıştı ama Alex en azından daha güzel bir uğurlamayı  hak ediyordu. Sarı-lacivertli kulübün sade mesajı futbol kamuoyunun da tepkisini çekti.