SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Vakıfbank zirveyi bırakmıyor

Vakıfbank zirveyi bırakmıyor

Voleybol Kadınlar Birinci Ligi'nde VakıfBank, 9. hafta sonunda zirvedeki yerini korudu.

Kadınlar Voleybol Birinci Ligi’nde 9. hafta sonunda VakıfBank, liderliğini sürdürdü.

Ligde ilk devrenin bitimine 2 hafta kala, ilk 3 sırada yer alan takımların zirve yarışı devam etti. Deplasmanda Sarıyer Belediyespor’u 3-0 mağlup eden VakıfBank, 25 puanla ilk sırayı alırken, deplasmanda Nilüfer Belediye’yi 3-1 yenen Fenerbahçe, 23 puan ve averajla 2’nci sıradaki yerini korudu.

Deplasmanda Galatasaray Daikin karşısında 3-1 galip gelen Eczacıbaşı VitrA ise 23 puan ve averajla 3’üncü sıradan yakın takibini sürdürdü.

Türkiye Voleybol Federasyonunun verilerine göre en skorer oyuncu listesinde ilk sırayı bu hafta da Nilüfer Belediye’den Yuslenis Alvarez Herrera aldı. 176 sayısı bulunan Herrera’yı, 169 sayıyla Fenerbahçeli Yeon Koung Kim 2’nci, 162 sayıyla da İdmanocağı’ndan Judith Pietersen 3. sıradan takip etti.

Ligde ilk devre, 20 Aralık Cumartesi günü yapılacak 11. hafta maçlarıyla son bulacak.

Bayanlar Birinci Ligi’nde 9. hafta maçlarında alınan sonuçlar, son puan durumu ve 10. hafta maç programı şöyle:

9. HAFTA PROGRAMI

Nilüfer Belediye-Fenerbahçe Grundig: 1-3

İdmanocağı-Bursa Büyükşehir Belediyespor: 3-1

Galatasaray Daikin-Eczacıbaşı VitrA: 1-3

Beşiktaş-Bakırköy Belediyesi Yeşilyurt: 3-0

Sarıyer Belediyespor-VakıfBank: 0-3

Çanakkale Belediyespor-İlbank: 3-1

PUAN DURUMU

Takımlar O G M AS VS P
1 VAKIFBANK 9 8 1 26 6 25
2 FENERBAHÇE GRUNDIG 9 8 1 25 6 23
3 ECZACIBAŞI VİTRA 9 8 1 26 10 23
4 GALATASARAY DAIKIN 9 6 3 20 13 17
5 iDMANOCAĞI 9 6 3 19 16 16
6 NİLÜFER BLD. 9 5 4 19 15 16
7 BURSA B.ŞEHİR BELEDİYE 8 4 4 14 13 12
8 ÇANAKKALE BELEDİYE 9 3 6 11 20 10
9 SARIYER BELEDİYE 9 2 7 10 22 7
10 BEŞİKTAŞ 9 2 7 10 23 5
11 İLBANK 8 1 7 10 21 5
12 BAKIRKÖY BLD. YEŞİLYURT 9 0 9 2 27 0

10. HAFTA PROGRAMI

13 Aralık Cumartesi:

13.00 Fenerbahçe Grundig-Beşiktaş (İstanbul/Burhan Felek)

14.00 İlbank-Sarıyer Belediye (Ankara/TVF Başkent)

15.00 Bursa Büyükşehir Beledilye-Nilüfer Belediye (Bursa/Cengiz Göllü)

17.00 Bakırköy Belediye Yeşilyurt-Çanakkale Belediye (İstanbul/Yeşilyurt)

14 Aralık Pazar:

16.00 VakıfBank-Galatasaray Daikin (İstanbul/Burhan Felek)

17.30 Eczacıbaşı VitrA-İdmanocağı (İstanbul/Eczacıbaşı)