SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Taraftar oynattı

8 Aralık 2014

HAFTALARDIR sonucu merakla beklenen karşılaşmada Beşiktaş, baskılı ve istekli oyunuyla maçı hak ederek kazandı. Özellikle maçın ilk 10 dakikasında rakibinin kendi ceza alanına hapsederek ‘boğdu', Trabzonspor'un ileri çıkmasına bile izin vermedi. Teknik direktör Slaven Bilic'in kadro ve sistem tercihi doğruydu. Bu bir de tribünlerdeki coşkuyla birleşince sahaya önemli katkı sağladı. Ben Beşiktaş'ın yerinde olsam bütün iç saha maçlarını Konya'da oynarım. Böyle seyirci desteğini İnönü dışında nerede bulacaklar? Tribünlerdeki kalabalıktan çok üzerinde durduğum konu taraftarın coşkusu. Taraftar coştukça futbolcular da coştu, ortaya Beşiktaş'ın net bir galibiyeti çıktı.

ONUR Kıvrak'ın Trabzonspor için ne kadar önemli bir isim olduğu dün bir kez daha ortaya çıktı. Çünkü kaleci Fatih'in yenen ilk golde önemli hatası var. Onur bir kaleciden ziyade hem takım kaptanı hem de takıma yüzde 50'nin üzerinde etki eden bir futbolcu. Onur dün kalede olsa Beşiktaş bu kadar rahat galibiyete uzanamazdı.

TRABZONSPOR'UN oyun tarzına bakınca, galibiyeti hak edecek bir performans yoktu. Ersun Yanal'ın takıma getirdiği rüzgarın etkisi çabuk kesilmiş. Bunda, siyah-beyazlı ekibin kazanma arzusu ve doğru mücadelesi de önemli etkendi.

İKİ takım futbolcuları da çok gergindiler. Hem çok sinirliydiler hem de rakiplerine karşı sert oynadılar. Rakibe değil, topa sert oynasalar bence çok daha güzel ve kaliteli bir futbol ortaya çıkardı.

DEMBA ve Olcay, Beşiktaş'a önemli katkılar sağlarken, görsel açıdan da büyük keyif veriyorlar. Aynı şeyleri Gökhan için de söyleyebiliriz ama egoizmini üzerinden biraz atsa takıma daha çok katkı sağlar.

BU maçın skoru Beşiktaş'ın liderliği korumasını sağlarken, zirve yarışına ortak olmak isteyen Trabzonspor'un tüm hesaplarını alt üst etti.

KARŞILAŞMADA tartışılan bazı pozisyonlar vardı. Trabzonspor'un yediği ikinci gol öncesi faul beklentisi vardı ama yardımcı hakem Arkın Akgöl, bayrağı çekmeyerek doğru bir yardımda bulundu. Ancak sonrasında Sosa'nın Trabzonsporlu oyuncunun baldırına basmasını hakemine kırmızı olduğunu söylemeyerek büyük hata yaptı. Çünkü o pizasyonu Mete Kalkavan'ın süzmesi çok zordu. İlk yarıda Trabzonspor'un ofsaytla kesilen atağında yardımcı hakem Serkan Ok'un kararına saygı duymak lazım.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek