SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şırnak’ta yoğun güvenlik önlemleri

Ziraat Türkiye Kupası'nda yarın Cizrespor'la karşılaşacak olan Gençlerbirliği, kent merkezine zırhlı polis araçlarıyla götürüldü.

Güncellenme: 16:13, 08/12/2014
Şırnak’ta yoğun güvenlik önlemleri

Ziraat Türkiye Kupası H Grubu'nda yarın Bölgesel Amatör Ligi ekibi Cizrespor'la karşılaşacak olan Gençlerbirliği, bugün uçakla Şırnak'ın Şerafettin Elçi Havaalanı'na indi.

Gençlerbirliği kafilesi, daha sonra zırhlı polis araçlarının eşliğinde Şırnak kent merkezinde kalacakları otele gitti. Gençlerbirliği kafilesinin taşındığı polis araçları daha önce Kobani’de savaşan Peşmergeler’in nakillerinde için kullanılmıştı.

Teknik direktör İrfan Buz, kaldıkları otelde yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Her zaman buralarda oynama şansı bulamıyoruz. Cizrespor maçını ciddiye alıyoruz. Göztepe'yi yenerek gruplara kaldılar. Ciddiye alınması gereken bir rakip. İyi hazırlandık. İyi oynayıp, 3 puanla ayrılmak istiyoruz. Burada daha önceki maçta çıkan olaylar konusunda bilgilendirildik. Burası bizim vatanımız. Geldik ve kardeşçe bir müsabaka yapacağız.  Genç ama iddialı bir kadroyla geldik. Ligde de çok önemli maçlarımız var. Cumartesi günü Akhisar Belediyespor'la oynayacağız. Bunu da göz önüne almamız gerekiyor. Buradaki insanlarda bizim insanımız. Güzel bir maç olmasını diliyorum.”

gençlerbirliği-zırh

gençlerbirliği-kafile-08-12

 

Yayınlanma Tarihi:15:32,