SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Olağan sonuç

8 Aralık 2014

EN kısa yoldan Avraam'lı oyun ve onsuz oyun karşılaşmanın sonucunu etkiledi diyebiliriz. Ersun Yanal, Vahid hoca gibi maça başladı. Halilhodzic anlayışı sahadaydı. Tek forvet Cardozo, Medjani stoper değil. Böyle mi konuşmuştuk Ersun hoca?

İLK ve ikinci devrenin tamamında Beşiktaş'ın istediği gibi gelişti her şey. Oyun temposunu Beşiktaş ayarladı. Trabzonspor kendi temposunu bile ayarlayamadı. Önceki maçlardaki her eksiğine bir kez daha şahit olduk. Bölük pörçük oyun, zaman zaman tempo yapmak.

İLK 45'te pozisyon yok, Beşiktaş kalesine yaklaşmak da yok. İkinci 45'te oyunu yavaşlatan Beşiktaş. Trabzonspor o yavaşlığa ayak uydurdu. 2 farklı önde olan Beşiktaş, 3 için uğraştı, Trabzon, 1 gol için uğraşmadı. Birkaç haftadır direkleri döven Mehmet Ekici kendiyle cebelleşti. Özer-Mehmet Ekici bu maçı Trabzonspor'u sahada var edebilirlerdi. Ne Özer ne de Mehmet Ekici, bu sorumluluğa girmedi. Daha sonra oyuna dahil olan Constant'ı çok anlayamadık. Neden geriye yaslanarak oynadı? Gökhan'ı, Olcay'ı karşılama görevi ona verildi ancak Yanal'ın bu kararı yanlış. Zaten 2-0 geride olan takım için 3'ü yemeyelim düşüncesi sonucu etkilemez. Nitekim 3'ü de yediler.

GOLLERİN ikisi birbirinin benzeri. Bir golde Avraam topu taça atmadı, diğerinde Musa Nizam. Basit oyuncu hatalarıyla kaybetti Trabzon diyeceğiz ama 1 gol atmak için ne yaptı? İlk devrede Beşiktaş ceza alanına bir tek orta yapılmaz mı? Ersun Yanal geldikten sonra etkin bir görüntü çizen takım, bu maçla kendi gerçeğine döndü. Vahid hoca gerçekse söyledikleri de gerçektir diye tahmin ediyorum.

BEŞİKTAŞ 3 gol attı ama kendini çok yormadı. Yani muhteşem bir Beşiktaş izlemedik.

TRABZON ön alanında sürekli presli oynadılar. Defanslarında Avraam gibi bir oyuncu yoktu. Sosa Özer'den, Gökhan Mehmet Ekici'den, Atiba Medjani'den iyiydi.

TRABZONSPOR’UN ayaklarının yere basması için zamana ihtiyacı var. Bu zamanı taraftarı da medyası da ona vermeil. İki galibiyetle takımı şampiyon ilan edenler hep yanlış düşündü. Bu yenilgi de dünyanın sonu değil.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek