SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Arsenal maçı öncesi Florya Metin Oktay Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Umut Bulut, Avrupa’da iddiaları olmamasına rağmen, Arsenal karşısında sahaya kazanmak için çıkacaklarını söyledi.

Galatasaray’a yakışır bir futbol oynayacaklarını dile getiren deneyimli golcü, “Yarın sahaya kazanmak için çıkacağız. Grupta iddiamızın kalmaması bizim için üzüntü verici ama son maçımızda karşımızda dünya devi Arsenal var. İnşallah Galatasaray’a yakışır bir şekilde galip geliriz” diye konuştu.

Umut, teknik direktör değişikliğinin kendilerini olumlu etkilediğini aktararak, “Hocamızın gelişi bize pozitif anlamda çok büyük etki yaptı. Kaliteli bir futbolcu grubumuz var. Hocamız, öz güvenimizi bize geri verdi. Son iki maçta gösterdiğimiz mücadele ve kazanma hırsıyla bunu kanıtladık. Hocamız Anderlecht maçından önce gelseydi üst seviyede oynadığımız için neler değişeceği belli olmazdı. Böylesi hayırlıymış. İnşallah bundan sonra daha iyi olacağız” ifadelerini kullandı.

Hamza Hamzaoğlu’nun göreve gelmesinin ardından çift forvet düzeninde oynadıklarının hatırlatılması üzerine Umut Bulut, “Uzun zamandır Galatasaray’ın oynadığı bir sistem vardı. Genelde çift forvetti. Bana görev verildiğinde elimden geleni yapıyordum. Prandelli, genelde yedekler arasında tutuyordu. Bana da ikinci yarı girip gol atmak nasip oldu. Hamza hocamızın bizi tanıması ve bize olan güvenini göstermesi bizim de sahada sergilediğimiz performansı artırdı. Burak ile yıllardır birlikte oynuyoruz. Birbirimizi tanıyoruz. Bundan sonraki dönemde de hocamız nasıl uygun görürse öyle oynayacağız” diyerek sözlerini tamamladı.