SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere’de küfür skandalı

İngiltere'de oynanan Leicester City-Liverpool maçında Leicester City menajeri Nigel Pearson'ın bir taraftara fu..o..f demesi İngiltere'de gündem oldu.

Güncellenme: 23:26, 08/12/2014
İngiltere’de küfür skandalı

Liverpool’a 3-1 yenilerek ligin son sırasında kalan Leicester’da menajer Pearson kendisine küfür eden taraftara aynı şekilde cevap verince ortalık karıştı. Türkiye’de de uzun süre konuşulan “f**k off” ifadesini kullanan teknik adam taraftara ayrıca “öl” anlamına gelen “die” kelimesini de kullandı. Bu sözler amatör bir kamera tarafından kayıt altına alınırken Pearson’a ne federasyon ne de kulübü tarafından herhangi bir ceza verilmemesi dikkat çekti. Pearson ise yaptığı açıklamada, “Burada özür dilenecek bir şey olduğunu düşünmüyorum.” ifadelerini kullandı.

Ligimizde de Beşiktaşlı Gökhan Töre aynı ifadeleri söylediği iddiası ile Kayseri Erciyesspor maçında kırmızı kart görmüş, Fenerbahçeli Emre Belözoğlu ve Galatasaray’lı Chedjou da bu sözleri kullandığı kameralarca gözlenmişti. Ancak Gökhan töre 3 maç ceza alırken Fenerbahçeli emre Belözoğlu ve Galatasaraylı Chedjou’ya TFF ceza vermemişti.