SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Halkbank yenilgiyi unuttu

Halkbank yenilgiyi unuttu

Voleybol Erkekler Birinci Ligi'nde ilk devrenin bitimine 2 hafta kala Halkbank, "namağlup" liderliğini sürdürdü.

Erkekler Voleybol Birinci Ligi puan tablosundaki sıralamada değişikliğin olmadığı 9. haftada, deplasmanda İnegöl Belediye’yi 3-1 mağlup eden Halkbank, 26 puanla “namağlup” zirvedeki yerini korudu.

Bu hafta Ankara’da Maliye Milli Piyango’ya konuk olan Arkas Spor, çekişmeli geçen karşılaşmadan 3-1 galip ayrıldı ve 24 puanla 2’nci sırada yer alarak lider takibini sürdürdü.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor, sahasında Palandöken Belediyespor’u 3-0’lık skorla geçti ve 18 puanla 3. sıradaki yerini korudu.

Türkiye Voleybol Federasyonunun internet sayfasında yer alan istatistiklerine göre 9. hafta sonunda, ligin en skorer ismi, 218 sayıyla Beşiktaşlı Niels Klapwijk oldu. Klapwijk’i, 203 sayıyla Şahinbey Belediye’den Milos Culafic 2’nci, 179 sayıyla Galatasaray’dan Filip Rejlek 3’üncü sıradan takip etti.

Erkekler Birinci Ligi’nde ilk devre, 20-21 Aralık’ta yapılacak 11. hafta maçlarıyla sona erecek.

Ligde 9. hafta maçlarında alınan sonuçlar, son puan durumu ve 10. hafta maç programı şöyle:

9. HAFTA SONUÇLARI

İstanbul Büyükşehir Belediyespor-Palandöken Belediyespor: 3-0

Ziraat Bankası-Beşiktaş: 3-1

Şahinbey Belediyespor-Galatasaray FXTCR: 2-3

İnegöl Belediyespor-Halkbank: 1-3

Maliye Milli Piyango-Arkas Spor: 1-3

Fenerbahçe-Gümüşhane Torul Gençlik: 3-1

PUAN DURUMU

Takımlar O G M AS VS P
1 HALKBANK 9 9 0 27 6 26
2 ARKAS SPOR 9 8 1 26 8 24
3 İSTANBUL B.ŞEHİR BLD. 9 6 3 23 15 18
4 FENERBAHÇE 9 6 3 21 14 17
5 ZİRAAT BANKASI 9 6 3 21 16 17
6 GALATASARAY FXTCR 9 5 4 20 17 15
7 BEŞİKTAŞ 9 4 5 16 17 13
8 M.MİLLİ PİYANGO 9 3 6 17 21 11
9 İNEGÖL BLD. 9 3 6 13 21 8
10 ŞAHİNBEY BLD. 9 2 7 15 23 8
11 GÜMÜŞHANE TORUL GENÇLİK 9 1 8 7 26 3
12 PALANDÖKEN BLD. 9 1 8 4 26 2

10. HAFTA PROGRAMI

14 Aralık Pazar:

14.00 Halkbank-Fenerbahçe (Ankara/TVF Başkent)

14.00 Palandöken Belediye-Şahinbey Belediye (Erzurum/Recep Tayyip Erdoğan)

14.00 Beşiktaş-Maliye Milli Piyango (İstanbul/Akatlar)

14.00 Galatasaray FXTCR-İnegöl Belediye (İstanbul/Burhan Felek)

16.00 Gümüşhane Torul Gençlik-Ziraat Bankası (Gümüşhane/Torul)

16.00 Arkas Spor-İstanbul Büyükşehir Belediye (İzmir/Atatürk)