SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Haketti ve kazandı

8 Aralık 2014

FUTBOLUYLA büyük beklentiler yaratan Beşiktaş-Trabzonspor mücadelesi genel olarak tek taraflı geçti. Bunda bordo-mavililerin hataları kadar siyah-beyazlıların iyi oyunu da etkiliydi. 5. dakikada Trabzonspor kalecisi Fatih'in vuruşu kısa düşünce araya Veli girdi. Ceza sahasına doğru yönelen Veli, yaklaşık 25 metreden sert ve düzgün vurdu ve siyah-beyazlıları öne geçirdi: 1-0.

trabzonspor bu golün ardından yavaş yavaş topa hakim olmaya başladı ancak Sosa'nın öldürücü pasları Trabzonspor defansını zorladı. 14'te Arjantinli oyuncunun ata pasında topla buluşan Demba Ba, istediği vuruşu yapamayınca top auta çıktı. 18'de Tolga ile karşı karşıya kalan Sefa, Trabzonspor adına beraberliği sağladı ancak gol ofsayt gerekçesiyle geçerli sayılmadı.

BİR Beşiktaş, bir Trabzonspor kalesine giden top, 22'de bordo-mavili ekibin ağlarındaydı. Papadopulos'un yavaş davranmasından yararlanan Olcay, sağ kanatta rakibine baskı kurdu ve topu kazandı. Ardından ceza sahasına giren Olcay'ın kale sahasına gönderdiği topa Demba Ba topuğuyla dokundu ve farkı açtı: 2-0.

İKİNCİ devreye Demba Ba'nın oyundan çıkmasıyla başlayan Beşiktaş, buna rağmen temposunu düşürmedi. 51. dakikada rakibin ceza yarı üzerinde pres yapan Sosa, topu çalıp kaleye gönderdi ancak top az farkla auta çıktı.

60’TA topla birlikte ceza sahasına giren Gökhan, rakibinden sıyrıldıktan sonra topu düzeltip vuruşunu yaptı. Medjani gol çizgisinde topu karşıladı.

DAKİKALAR 71'i gösterdiğinde ise pişmiş tavuğun başına gelmeyen bir kez daha Mustafa Pektemek'in başına geldi. Rakibiyle çarpışan Mustafa, burnu kırılınca ambulansla sahayı terk etti. 84'te ise ikinci golde Olcay'ın yaptığını Serdar Kurtuluş yaptı. Rakibinden sağ kanatta topu Çalan Serdar, pasını Sosa'ya verdi. Sosa ise müsait durumdaki Cenk'e ‘al da at' dedi ve liderliği sağlama aldı: 3-0

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek