SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Guardiola’nın yeni hedefi ragbi

Japonya Ragbi Milli Takımı Antrenörü Eddie Jones, Bayern Münih'in İspanyol Teknik Direktörü Josep Guardiola'dan taktiksel yardım aldığını açıkladı.

Güncellenme: 23:06, 08/12/2014
Guardiola’nın yeni hedefi ragbi

Japonya Ragbi Milli Takımı Antrenörü Eddie Jones, Alman futbolunun önde gelen kulüplerinden Bayern Münih’in İspanyol Teknik Direktörü Josep Guardiola’dan taktiksel yardım aldığını açıkladı.

Japonya basınına açıklamalarda bulunan Jones, 2015 Ragbi Dünya Kupası öncesinde çalışmalarına futbol taktiklerini de dahil ettiklerini belirterek, “Maçlar esnasında taktiksel anlamda daha esnek olmalıyız. Oyunumuza yeni şeyler katmalıyız. Bu yüzden Bayern Münih antrenmanını izledim ve Guardiola ile bu konuda verimli bir toplantı gerçekleştirdim. Ondan antrenman yöntemlerimiz için ve taktiksel olarak destek aldım” ifadesini kullandı. Ragbi ve futbolun birbirlerine benzeyen sporlar olduğunu vurgulayan Jones, “İki sporda da topu boş alana taşıyarak pozisyon yaratmaya çalışıyorsunuz. Prensipleri neredeyse aynı. Guardiola takımlarına inanılmaz bir pas oyunu oynatıyor, bunu başarabilen en iyi teknik direktör. En iyiden öğrenme fırsatı yakalamak benim için büyük bir şans” değerlendirmesinde bulundu. Japonya, dünya kupasında B grubunda, Samoa, İskoçya, Güney Afrika ve ABD ile mücadele edecek. Dünya kupasına daha önce 7 kez katılan Japonya, sadece tek galibiyet almıştı. 2015 Ragbi Dünya Kupası, İngiltere’nin ev sahipliğinde 18 Eylül-31 Ekim 2015 arasında düzenlenecek.