SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat, cumartesi günü yapılan mali genel kurulda “Ribery’nin kaçmasına neden olan Bruno Heiderscheid ile sözleşme imzalanmış. Bu sözleşmenin gerekleri yerine getirilmediği için CAS’tan aynı kişi tarafından 25 milyon euro dava açılmış” demişti.

Fotomaç’ta yer alan habere göre Lüksemburglu menajere yetki belgesi veren kişi Ünal Aysal’ın ilk döneminde asbaşkanlık yapan Adnan Öztürk… Öztürk, Heiderscheid’e kulübe danışman yapmak ve Galatasaray’ın yurt dışı temsilcisi olmasının yanı sıra Samuel Eto’o ve Hernanes’in transfer edilmesi için de yetki belgesi verdi.

Aysal’ın araya girmesiyle yetki belgesi tek taraflı iptal edilirken, Heiderscheid, İsviçre’de yerel bir mahkemeye elindeki belge ile 25 milyon euro’luk tazminat davası açtı. Yönetim ise Lüksemburglu menajere 250 bin euro vererek karşılıklı anlaşma yoluna gitmeye çalıştı.

Aynı dönemde 10 bin euro maaşla Galatasaray’ın danışmanılığını yaptığı kaydedilen Lüksemburglu menajerin CAS’a açtığı davanın ise “transferden vazgeçme” konusunda olduğu belirtildi.

Heiderscheid’in Galatasaray’a, Eto’o ve Hernanes transferlerinden vazgeçilmesinden dolayı maddi zarara uğradığı gerekçesiyle dava açtığı öğrenildi.

Yayınlanma Tarihi:14:17,