SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Futbol resitali

8 Aralık 2014

LİGİN en iyi futbol oynayan iki takımı tarafsız sahada, Türkiye'nin en iyi zemininde kozlarını paylaştı. Her iki takım da futbol oynamayı düşündü. Açık oynadılar, birbirlerine önlem almadılar. Hangi takım daha yetenekliyse o kazansın taktiğiyle oynadılar. Beşiktaş maça öyle bir başladı ki, ‘ben bu maçı kazanacağım' görüntüsü verdi. Sahanın her yerinde müthiş pres yaparak Trabzon takımına 3 pas bile yaptırmadılar. Pozisyon bile vermediler. Trabzon'un yıldız oyuncuları sahada kayboldular.

BEŞİKTAŞ’IN orta sahası maçı kazandı. Çünkü Beşiktaş'ın orta sahası Türkiye'nin en iyi orta sahası. Bu orta sahadaki 5'li her şeyi yapıyor. Şut atıyor, asist yapıyor, savunma yapıyor, oyunu yönlendiriyor, kanatları iyi kullandırıyor. Defansif dediğimiz Veli bile Trabzon'un ceza sahasında cirit atıyor. Veli attığı golle de takımını rahatlattı. Beşiktaş taraftarı da takımın oyunundan zevk alınca oyuncuları daha çok ateşledi. Tribünle saha arasında müthiş bir bağlantı kuruldu. Sahada Beşiktaş nasıl formdaysa tribündeki taraftarlar da öyle formdaydı.

İDDİA ediyorum Demba Ba şu an yüzde 60 kapasitede. Eğer yüzde 80'lere çıksın her maçta 4-5 gol atar. Ve tabii ki maçı tamamlarsa. Dün yine bileğinden sakatlandı ve çıktı. Demba Ba ceza sahasının hakimi. Ama Demba Ba, Beşiktaş'ta Demba Ba olduysa bunu arkadaşlarına borçlu. Olcay al at yapıyor, Sosa al at yapıyor, Gökhan al at yapıyor… Gökhan dün çok etkili olmasa da rakibi yıprattı. Tren gibi gidiyor, takımını ateşliyor ve rakip savunmayı çökertiyor. Dün müthiş bir atak yaptı. Pas vermesi gerekirdi ama onun yerine, pası bir sonrası pozisyonda Sosa verdi. Ama Gökhan her haliyle bu takımın vazgeçilmezi. Sosa keyif veriyor

SOSA diye bir usta var. Sahada kont mu, futbolcu mu ikisinin karışımı bir şey. Sanki oyuna yeni girmiş gibi ne forması çamurlu ne yüzünde ter var. Müthiş bir klas. Hem görüntüsü hem oynadığı futbol taraflı tarafsız çok keyif veriyor. Sağ ayaklı Alex diyebiliriz. Beşiktaş'a çok şey katacak. Olcay Şahan yine dün gecenin en iyisiydi. Demba Ba'ya attırdığı gol usta işiydi. Süratini çok iyi kullanıyor, rakibi bunaltıyor. Herhalde hiçbir savunma oyuncusu Olcay'a karşı oynamak istemez. Ama aynı zamanda Olcay da Gökhan Töre de, Serdar ve Motta'nın kademelerine kadar geliyorlar ve top çıkarıyorlar. Beşiktaş futbol takımı beraber düşünüyor, beraber oynuyor, beraber pres yapıyor. Çok adamla hücum, çok adamla savunma yapıyorlar. Oyunu bölüm bölüm oynuyorlar. Rakibe oyun izni vermiyorlar. Oyundan düşseler bile kapanıyorlar, rakibe boş alan bırakmıyorlar. Kısacası bu Beşiktaş dün akşam ‘Türkiye'de futbol yok' diyen herkese futbol olduğunu gösterdi.

SERDAR ‘boşuna sağ bek arıyorsunuz' der gibi oynadı. Hem savunmada hem hücumda çok iyiydi. Eğer sağ bek alınırsa Serdar'ı keseceğini sanmıyorum. Ersan ve Franco hatasızdı. Cardozo'ya nefes aldırmadılar. Tolga kalede yine güven verdi, fizik olarak çok iyiydi. Kısaca dün Konya'da futbol şov vardı. Başrollerde ise Sosa, Olcay, Veli ve Demba Ba… Tebrikler Kara Kartal. Böyle oynamaya devam ederseniz Türkiye'de sizi kimse yenemez. Şampiyonluk yolunda adım adım ilerliyorsunuz. Mustafa'ya da geçmiş olsun. Bilic'i de çocuğundan dolayı tebrik ediyoruz. Trabzon gibi bir takımdan 3 puan almak büyük iş. Tebrikler Kara Kartal, tebrikler Beşiktaş taraftarı.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek