SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Darüşşafaka Doğuş averajla lider

Darüşşafaka Doğuş averajla lider

Türkiye Basketbol Ligi'nde Darüşşafaka Doğuş, sahasında TOFAŞ'ı yenerek averajla liderliğe yükseldi.

Türkiye Basketbol Ligi’nde 9. hafta mücadelesi tamamlanırken, Darüşşafaka Doğuş averajla liderliğe yükseldi.

İstanbul temsilcisi, sahasında konuk ettiği TOFAŞ’ı 88-61 yenerek 7. galibiyetini elde etti. Darüşşafaka Doğuş, puanını 16’yı çıkardı ve averajla liderlik koltuğuna oturdu.

Fenerbahçe Ülker ise deplasmanda Uşak Sportif’e konuk oldu. Sarı-lacivertliler, karşılaşmadan 78-69 yenik ayrılarak 16 puan ve averajla ikinci sıraya geriledi.

Ligin 9. haftasında alınan sonuçlar, puan durumu ve gelecek haftanın programı şöyle:

Rönesans TED Ankara Kolejliler-Beşiktaş Integral Forex: 83-88

İstanbul Büyükşehir Belediyesi-Türk Telekom: 62-74

Darüşşafaka Doğuş-TOFAŞ: 88-61

NSK Eskişehir Basket-Torku Konyaspor Basket: 68-89

Pınar Karşıyaka-Trabzonspor Medical Park: 87-91

Uşak Sportif-Fenerbahçe Ülker: 78-69

Banvit-Anadolu Efes: 76-64

Galatasaray Liv Hospital-Royal Halı Gaziantep Basketbol: 80-74

PUAN DURUMU

Takım O G M A Y P
1 DARÜŞŞAFAKA DOĞUŞ 9 7 2 736 616 16
2 FENERBAHÇE ÜLKER 9 7 2 708 622 16
3 GALATASARAY LIV HOSPITAL 9 6 3 746 721 15
4 BANVİT 9 6 3 659 645 15
5 TORKU KONYASPOR BASKET 9 6 3 751 708 15
6 ANADOLU EFES 9 6 3 664 616 15
7 BEŞİKTAŞ INTEGRAL FOREX 9 6 3 735 694 15
8 PINAR KARŞIYAKA 9 5 4 690 640 14
9 UŞAK SPORTİF 9 4 5 685 684 13
10 TÜRK TELEKOM 9 4 5 675 706 13
11 TRABZONSPOR MEDICAL PARK 9 3 6 676 709 12
12 TOFAŞ 9 3 6 709 774 12
13 ROYAL HALI GAZİANTEP BASKETBOL 9 3 6 627 683 12
14 RÖNESANS TED ANKARA KOLEJLİLER 9 3 6 667 706 12
15 İSTANBUL BŞB. 9 2 7 624 707 11
16 NSK ESKİŞEHİR BASKET 9 1 8 633 754 10

10. HAFTA

Türkiye Basketbol Ligi’nin 10. haftasında ise Beşiktaş Integral Forex-Uşak Sportif, Torku Konyaspor Basketbol-Darüşşafaka Doğuş, Trabzonspor Medical Park-Galatasaray Liv Hospital, Royal Halı Gaziantep Basketbol-İstanbul Büyükşehir Belediyespor, TOFAŞ-Pınar Karşıyaka, Türk Telekom-Rönesans TED Ankara Kolejliler, Fenerbahçe Ülker-Banvit ve Anadolu Efes-NSK Eskişehir Basket karşılaşmaları yapılacak.