SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Carlos isyan etti

Sivasspor Teknik Direktörü Roberto Carlos, Spor Toto Süper Lig'de Suat Altın İnşaat Kayseri Erciyesspor karşısında 1-0 geriye düşmelerine rağmen sahadan 1 puanla ayrılmalarının iyi bir sonuç olduğunu söyledi.

Güncellenme: 22:45, 08/12/2014
Carlos isyan etti

Carlos, 1-1 sona eren maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, Sivasspor’un savaştığını, galibiyet için oynadığını, Kayseri ekibinin ise tamamen kaybetmemek için mücadele ettiğini belirtti.

Karşılaşmada 10 kişi kaldıktan sonra da üstün oynayan tarafın Sivasspor olduğunu dile getiren Carlos, “Geriye düştüğümüz bir karşılaşmadan bir puan almak iyi bir sonuçtur” ifadesini kullandı.

Carlos, karşılaşmanın hakeminin maça sadece 3 dakika eklediğini belirterek, bu sürenin az olduğunu savundu.

Brezilyalı teknik direktör Roberto Carlos, “Hakemlerle ilgili konuşmamak her zaman için daha iyi. Akhisar Belediyespor’a, Galatasaray’a ve Eskişehirspor’a karşı her zaman hakemlerle ilgili zorluklar yaşadık ama bir şey demedik. Federasyonun bu konuyla ilgili yetkili insanları bunları görmüyorlar mı? Baştan beri söylüyoruz, Sivasspor’a bu şekilde zarar veriliyor. Kimse bu konunun üzerine gitmiyor. Utaka, bugün kırmızı kart gördü, belki 2 maç bizimle olamayacak ama hakemler hata yaptığında hakemlere karşı alınan böyle ağır kararlar yok. Bununla ilgilenecek hakem komitesi nerede? Fenerbahçe-Eskişehirspor maçında penaltı olmayan pozisyona penaltı çalındı. Bu şekilde herkes sıkıntı yaşıyor, her kulüp zarar görüyor. Biliyoruz ki bu hafta sonu da biz yine hakemler açısından zorlanacağız” dedi.

Takımının sahaya her zaman galibiyet için çıktığını ifade eden Carlos, pozitif futbol oynadıklarını söyledi.

Bir basın mensubunun Sivassporlu forvet Utaka’nın gördüğü kırmızı kartı hatırlatıp “Kariyerinizde hiç böyle bir kırmızı kart gördünüz mü?” şeklindeki sorusu üzerine Carlos, “Orada provoke eden sarı, karşılık veren kırmızı kart görüyor. Burası bizim evimiz, stadımız. Buraya gelenler, kafasına göre iş yapıyor, hareket ediyor, bu böyle olamaz” diye konuştu.

Hakemlere yönelik eleştirilerini sürdüren Carlos, “Bu kadar hakem olmasına ne kadar gerek var, o da tartışılır. Hakemler, birbirlerine zarar veriyor. Kenardaki hakem oyunla ilgili yardımda bulunması gerekirken kulübeye gelip sadece bizimle ilgileniyor. Biraz daha ciddi olunmalı. Bu profesyonel futbol, dünya çapında imaj oluşturuluyor. Sadece hafta sonu çıkıp iyi 90 dakika geçirmek için bütün hafta boyunca çalışıp emek veriyoruz. Türk futboluna da belki biraz farklı karakter göstermek için çalışıyoruz. Tekrar söylüyorum. Cuma günü de Fenerbahçe stadında tekrardan hatalara maruz kalacağız. Bu yüzden önceden bunları söylüyoruz çünkü takımımız oraya galibiyet için gidecek. Biliyoruz ki takımımız, Fenerbahçe’ye karşı da olsa her zaman kazanabilir ve her zaman kazanmak için sahada mücadele eder” ifadelerini kullandı.

Futbol ülkesi Türkiye’de taraftarların futbola aşık olduğunu dile getiren Carlos, Brezilya, İspanya ve İngiltere’de olduğu gibi hakemlerin asıl işlerinin hakemlik olması gerektiğini belirterek, “Eğer her şey bu kadar profesyonelse diğer geri kalan şeyleri de profesyonelleştirirsek Türk futbolu çok büyüyecektir” dedi.