SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray maçında gördüğü kırmızı kartın ardından kupadaki Kayserispor maçı ve ligdeki Balıkesirspor maçlarında formasına kavuşan Portekizli savunma oyuncusu Bruno Alves’e ülkesinden talip var.

Portekiz basınında yer alan haberde, savunma hattını tecrübeli bir isimle takviye etmek isteyen Sporting Lisbon’un transfer listesinde Bruno Alves ve Ricardo Costa’nın olduğu kaydedildi.

Portekiz futboluyla ilgili derin bir bilgiye sahip olduğu belirtilen Alves’in, Marcos Rojo’yu Manchester United’a satan Sporting’in defans bölgesinde yaşadığı sorunu çözebileceği ifade edildi.

Sporting’in, 33 yaşındaki savunma oyuncusunu Ocak ayı transfer döneminde kadrosuna katmak istediği ancak bu hamlenin kolay olmayacağı vurgulandı.

Alves’in Fenerbahçe’den yıllık 2.5 milyon euro aldığı, bu bedelin Sporting Lisbon Başkanı Bruno Carvalho’nun harcamayı düşündüğü paranın oldukça üstünde olduğu bildirildi.

Buna rağmen, Alves’in Türk futbolundan tamamen tatmin olmadığı ve ülkesini Euro 2016’da temsil etmek istediği için Sporting Lisbon gibi bir kulüpte forma giyerek görünürlüğünü yeniden kazanabileceği ifade edildi.

Sporting’in, Bruno Alves’i sezon sonuna kadar kiralamak için Fenerbahçe’nin kapısını çalacağı ancak nasıl bir cevap alacağını bilmediğinin de altı çizildi.

RESMİ AÇIKLAMA GELDİ

Öte yandan Fenerbahçe Kulübü, Alves’e yapıldığı iddia edilen transfer teklifleri ile ilgili açıklama yaptı. Portekizli savunma oyuncunun sözleşmesi sona erene kadar Fenerbahçe’de kalacağı belirtilen açıklamada “Bir süredir yazılı ve görsel basında, Portekizli oyuncumuz Bruno Alves'in devre arasında takımımızdan gönderileceğine dair yalan haberler yer almaktadır. Gündemimizde oyuncumuzla ilgili alınmış sportif ve idari bir karar yoktur” denildi.

Bruno Alves’in Fenerbahçe ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2016 tarihinde sona erecek.

Ajansspor

Yayınlanma Tarihi:14:05,