SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ataman’dan “ölüm grubu” açıklaması

Türkiye A Milli Basketbol Takımı çalıştırıcısı Ergin Ataman, Euro Basket 2015 kura çekimi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 18:48, 08/12/2014
Ataman’dan “ölüm grubu” açıklaması

Türkiye A Milli Basketbol Takımı çalıştırıcısı Ergin Ataman, Euro Basket 2015 kura çekimi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

İşte Ergin Ataman’ın açıklamaları:

“Zor bir gruba düştüğümüz bir gerçek. Ama Türk Milli Takımı da diğer takımlar kadar güçlü. Diğer takımlar için de zor bir grup. Gruptaki her takım madalya adayı. Bundan sonra duruma bakacağız. Tabii ki hangi takımlar hangi oyuncularını getirecek bilemeyiz. Kadroları görünce daha net konuşabileceğiz.”

GURBETÇİ DESTEĞİ ÖNEMLİ

“Berlin’de gurbetçilerimiz Türkiye’ye evsahibi avantajı sağlayacaktır. Bu maçta Almanya kadar ev sahibi oluruz. Ama önemli olan dediğim gibi kadrolar.Tabii ki Dirk Nowitzki çok önemli bir isim ama bizim de NBA’de iyi oyuncularımız var. Enes, Ömer ve Ersan… Çok da formdalar. Onların katılımıyla biz de iyi işler yapabiliriz.”

“DEVŞİRME DÜŞÜNMÜYORUM. EMİR YETERLİ”

“Devşirme konuları uzun vadede konuşulması gereken konular. Şu anda bir şey söylemem mümkün değil. Dünya Kupası’ndan önce düşünmüştük ama Emir’in bu takımın bir parçası olduğunu düşünüyorum. Kim olursa olsun şu anda devşirme oyuncu düşünmüyorum. Emir de sağlıklı olursa onunla birlikte genç oyuncularımızın katılımıyla iyi işler yapmayı deneyeceğiz. Özellikle Efes ve Fenerbhaçe Ülker’de yetenekli genç oyuncular var.”

“BU KUPA OLİMPİYAT İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

“Avrupa Şampiyonası’nda elde edilecek derece olimpiyat elemeleri açısından da çok önemli. İki konuya birlikte bakmalıyız. Biz genç oyuncularımza güveniyoruz. Özellikle Cedi Osman’ın bu sene sergilediği performans çok önemli. Fenerbhaçe’de Kenan Sipahi var. Bu oyuncular daha da hazır olacaktır. Mutlaka başarı kovalayacağız. Olimpiyat için başarı elde etmeliyiz. Belki de Türkiye ilk kez olimpiyata gidecek. Bunun için çalışacağız.”